Bouřka proměnila Vysočinafest v chaos. Panika, tlačenice, strach a chaos

Festival Vysočinafest, konaný od čtvrtka do soboty, se v sobotu večer změnil v chaos kvůli silné bouřce, která poškodila nafukovací střechu stanu. Vznikla panika a tlačenice.

uniweb weby

Festival Vysočinafest, který probíhal od čtvrtka do soboty, se v sobotu večer proměnil ve scénu chaosu a strachu. Silná bouřka způsobila deformaci nafukovací střechy stanu, čímž se návštěvníci dostali do panických situací a v důsledku toho vznikla tlačenice.

Petr Streichsbier z Jihlavy, který navštívil festival se svou přítelkyní a přáteli, popisuje zážitek jako zcela neočekávaný. „Bylo tam narváno. Četl jsem, že stan má kapacitu pět set lidí, a podle mě to odpovídá,“ řekl Petr. „Čekali jsme na další koncert, když pořadatel náhle oznámil, že máme opustit stan. Když jsme viděli, jak se střecha deformuje, vypukla panika,“ líčí situaci.

V důsledku výpadku elektrického proudu přestaly fungovat kompresory, které nafukovaly halu, což situaci ještě zhoršilo. „Všichni se cpali ke vchodům. Srazil mi někdo brýle a pak jsem spadl na zem,' popisuje Petr svůj zážitek.

Další svědek, Adam Jágrik, rovněž potvrzuje, že příspěvek moderátora přispěl k neklidu. „Když viděl, jak se masa lidí tlačí k vchodu, začal vyzývat ke klidu, ale málokdo ho už poslouchal,“ říká Jágrik. Sám skončil na zemi s lidmi, kteří mu zalehli nohy. „Naštěstí jsem se nějak vytáhl ven,' dodává.

Similar situations popisuje také osmnáctiletá Petra Smažilová, která na festival přijela s rodiči a kamarádkou. „Když začalo pršet, chtěli jsme najít úkryt, ale všude bylo plno. Nakonec jsme se rozhodli odejít,' vzpomíná Petra.

Policie momentálně vyšetřuje případ jako obecné ohrožení z nedbalosti. Mluvčí Dana Čírtková uvedla, že zraněných může být více, protože některá zranění se mohou projevovat s odstupem času. „Může se objevit bolest nebo stresové reakce,' řekla Čírtková.

Organizátoři festivalu, společnost YASHICA EVENTS, tvrdí, že dodržovali všechna bezpečnostní opatření. „Vše byla náhoda a souhra nepříznivých událostí,“ řekl ředitel společnosti Petr Burián.

I přes nejistou situaci se vyskytly i světlejší momenty, kdy se návštěvníci navzájem podporovali a pomáhali si. Doufejme, že se z celého incidentu pořadatelé poučí a podniknou kroky, aby se podobná situace již neopakovala.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024