Do širší nominace Cen Thálie byla vybrána Anna Bazgerová z Horáckého divadla Jihlava

Herecká asociace, pořadatel Cen Thálie vybrala do širší nominace ročníku 2017 herečku Annu Bazgerovou z Horáckého divadla Jihlava. Odbornou porotu zaujala mimořádným výkonem v roli Fanny v inscenaci Vrátila se jednou v noci.

uniweb weby

Oznámení odborné poroty Cen Thálie Anně Bazgerové obsahuje tato slova: „Vzhledem ke konkurenci, jaká ve Vašem oboru na zdejších jevištích existuje – a také i počtu premiér během minulého období Cen Thálie – jde o významné ocenění Vaší tvůrčí práce. Umělecké výkony nejsou exaktně měřitelné, takže rozdíl mezi úzkou a širší nominací je pouze otázkou často racionálně neměřitelnou.“

Anna Bazgerová se narodila v Olomouci, odkud zamířila do Ostravy na konzervatoř. Byla to totiž jedna z mála škol, kde se nemusela učit matematiku, fyziku, biologii a chemii, které nebyly jejím šálkem čaje. V roce 1977 nastoupila do svého prvního angažmá v Českém Těšíně, kde působila tři sezóny. Poté přešla do Severomoravského divadla v Šumperku, kde, s krátkou pětiletou pauzou strávenou v Divadle u Hurvínků, působila až do roku 2002. Tehdy totiž, jak sama říká: "...na stará kolena zakotvila v Jihlavě."

V Horáckém divadle v současné době Anna Bazgerová účinkuje v inscenacích Vrátila se jednou v noci, Popel a pálenka, Zapomenuté světlo, 3100 °C mé krve, Rok na vsi a Adéle ještě nevečeřela. Zároveň ji můžete vidět v pražském Divadle Na Fidlovačce, kde hostuje v muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení.


Foto: Horácké divadlo Jihlava

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
čt 01.02.2018 21:58
0 +
 
weby uniweb

Hlavní zprávy