Třebíč podruhé ocenila dobrovolníky

Podle přezdívky Srdíčko, kterou měl Antonín Hobza – zakladatel skautingu v Třebíči – dostala jméno cena, kterou v Třebíči uděluje dobrovolníkům pracujícím s mládeží Rada dětí a mládeže kraje Vysočina a Město Třebíč. Smyslem ceny není jen ocenit dobrovolníky, kteří pravidelně a nezištně pracují ve svém volném čase s dětmi a mládeží. Má za cíl i upozornit na problematiku dobrovolnictví jako takového.

uniweb weby

Ve čtvrtek 7. února, na Setkání se Zdravým městem byly uděleny ceny Třebíčské srdíčko za rok 2017.

Oceněni byli: mladá skautská vedoucí Nikol Viceníková, biatlonový trenér Rudolf Novotný a ikony třebíčského skautingu manželé Bublanovi.

Osobně si velmi vážím všech, kdo pracují zadarmo ve svém volném čase s dětmi a mládeží. Není to práce jednoduchá. Připravovat pro děti program a zároveň dbát na jejich bezpečnost a další a další věci je často velmi náročné. Bylo mi velkou ctí, že jsem mohl, už podruhé, předat ocenění dobrovolníkům a dělal jsem to s velkou pokorou.

Krásou tečkou za slavnostním předávání ocenění udělala Líba Bublanová, která na otázku, jestli by něco vzkázala mladým dobrovolníkům odpověděla: „Dělejte to zadarmo a s láskou.“

Veškeré informace o ceně Třebíčské srdíčko jsou na webové stránce www.trebicskesrdicko.cz.

Autor: Jan Burda Článek může obsahovat komerční sdělení.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
čt 08.02.2018 19:02
0 +
 
weby uniweb

Hlavní zprávy