Online Před 4 roky

Stonařovští odehráli během víkendu tři představení

Divadelní soubor Stonařov zvládl odehrát hned třikrát během víkendu svoje nové představení Deskový statek aneb seznamte se! V pátek v Puklicích, v sobotu v Kamenici a nedělní odpoledne patřilo statku v Dolní Cerekvi. Jedná se o mírně politickou veselohru se zpěvy. Kus upravili na motivy hry Václava Štěcha Luděk Doležal a Milan Šindelář.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Vysoký kámen na Jihlavsku

Vysoký kámen, vrch severně od Jihlavy a zároveň chráněné území, které se nachází na části kopce (správný název je přírodní památka Vysoký kámen u Smrčné). Zvlněná krajina s rozsáhlými lesy je proťata dálnicí, která vás zde doprovází svým hlukem. Je to ale jediný rušivý vliv v jinak krásném přírodním komplexu.

Blog
Před 6 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Jihlavské hřbitovy

Ano, také hřbitovy jsou vhodným místem k procházkám. Nejenom maminky a tatínkové s kočárky zde ocení klid od ruchu města. Zejména ústřední a židovský hřbitov mají výraznou atmosféru místa a stojí za delší návštěvu. V dušičkovém období je tam rušněji, ale i to má svoje kouzlo. Zvláště po setmění je pohled na hřbitovy s množstvím svíček magický.

Blog
Před 6 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Skalka a Větrník v Jihlavě

Skalka se říká parku s okolím v horní části ulice U Koželuhů, respektive za panelovými domy v Telečské ulici. Na mapách toto označení, ač je mezi Jihlaváky zažité, nenajdete; napovědět může pouze název ulice Ke Skalce. Kromě příjemného množství zeleně, dětských prolézaček a atrakcí, je zde také zajímavá studánka.

Blog
Před 6 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Jánský kopeček v Jihlavě

Jde o parčík s kostelem sv. Jana Křtitele na vyvýšenině nad řekou Jihlavou. Místo je nazývané Jánský kopeček, přestože se moc o kopeček nejedná, spíše jde o výběžek sousedního Královského vršku.

Blog
Před 6 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Hybrálec a jeho okolí

Zhruba jeden a půl kilometru severně od Starých hor - části Jihlavy - najdete v údolí Smrčenského potoka tuto samostatnou obec. Vznikla díky objevu stříbra v tzv. Jihlavském rudním revíru a německým přistěhovalcům v polovině třináctého století.

Blog
Před 6 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

srpen 2016
Přidal se na portál

REGIONVYSOCINA.CZ