ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Narození vzácných fidžijských leguánů v jihlavské zoo

V zoologické zahradě Jihlava se úspěšně odchovala tři vzácná mláďata leguánů fidžijských, ohroženého druhu plazů, kteří čelí hrozbám, jako je ztráta přirozeného prostředí a invazní predátoři. Zatím se předpokládá, že všechna tři mláďata jsou samice, ale jistotu získáme až po jejich vybarvení.

0

Dnes

Modernizace a rozšíření nemocnice Nové Město

Rekonstrukce gynekologického pavilonu začne v Nemocnici Nové Město na Moravě v letošním roce. Nový pavilon bude provozně úsporný a stavba nového pavilonu pro dialýzu zvýší kapacity zdravotní péče.

0

Dnes

Historický nárůst kapacit škol

V kraji Vysočina bylo zajištěno dostatek míst na středních školách pro žáky devátých ročníků. V září 2021 bude k dispozici 1 121 míst v poptávaných oborech pro 5 036 žáků. Elektronický systém DIPSY usnadní přihlašování na střední školy. Kraj plánuje zvyšovat počet míst na gymnáziích a lyceích.

0

Dnes

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

0

Včera

Střešní výzva: Farnost shání miliony na dokončení krovu s modřínovým šindelem

Farnost Havlíčkův Brod potřebuje získat prostředky na dokončení střechy kostela svaté Kateřiny, která bude pokryta modřínovým šindelem. Město už přislíbilo 272 tisíc Kč na rekonstrukci střechy. Díky sbírce Spolku Epigram budou na věžičce kostela též opravené hodiny uvedeny do provozu na jaře.

0

Před 2 dny

Rada Kraje Vysočina odvolala ředitele Nemocnice Jihlava

Rada Kraje Vysočina odvolala ředitele Nemocnice Jihlava kvůli pochybnostem o jeho vedení a správě zařízení. Obvinění zahrnovala neefektivní rozdělování zdrojů a nedostatečnou kontrolu kvality služeb. Reakce na rozhodnutí jsou smíšené. Rada slibuje pečlivě sledovat situaci a spolupracovat s novým ředitelem.

0

Před 3 dny

Jarní tvoření a hravé dobrodružství na zámku: Pozvěte děti na tvořivou oslavu přírody!

Velikonoce na zámku Žďár nad Sázavou nabízejí zábavné a kreativní workshopy pro děti i dospělé. Dílny Jaro vítej! proběhnou ve dvou termínech a zaměří se na tvůrčí práce s hlinou a pohybem. Dále budou připraveny velikonoční dílny, hrnčířský kruh a výměna pokojových rostlin. Pro děti je připravena hra "Po stopách zámeckého zajíčka" s cenou účasti 50 Kč.

0

Před 3 dny

Květnová výzva zábavně spojuje teambuilding, udržitelnost a zdravý životní styl

Únor přináší první vlnu registrací do Květnové výzvy „Do práce na kole“ a „Do školy na kole“, propagující udržitelnou dopravu a zdravý životní styl v ČR. Týmy 2-5 členů z firem, institucí i rodin se mohou zapojit do pravidelných soutěží a doprovodných akcí. Na Vysočině lze přihlásit do již 5 měst.

0

Před 3 dny

Kraj vyčlenil na přípravu velkých projektů 500 milionů korun

Národní plán obnovy poskytuje českým obcím a krajům finanční podporu na přípravu veřejných investičních projektů. Celkem je k dispozici 500 milionů Kč na přípravu velkých projektů v oblasti výstavby a rekonstrukce.

0

Před 4 dny

Protesty farmářů: Traktory zpomalí dopravu na Vysočině

Stovky českých farmářů plánují protestovat na Vysočině ve čtvrtek kvůli opatřením EU a české vlády, která považují za nevyhovující. Demonstrace mají primárně proběhnout na hraničních přechodech do zahraničí, jako symbolický akt podpory se k nim přidají farmáři na Vysočině se stroji. Protestující žádají lepší podmínky pro zemědělský sektor.

0

Před 4 dny

Třicet lidí zapletených v konfliktu po romské zábavě: emotionální potyčka v centru města!

Podle videa na sociálních sítích a svědků se události účastnilo asi 30 lidí. Policisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví. Vážně zraněn při potyčce nikdo nebyl. Konflikt zřejmě začal až po příjezdu autobusu z romské zábavy, kvůli nesnášenlivosti příslušníků znesvářených rodin.

0

Před 5 dny

Střešní výzva: Farnost shání miliony na dokončení krovu s modřínovým šindelem

Farnost Havlíčkův Brod potřebuje získat prostředky na dokončení střechy kostela svaté Kateřiny, která bude pokryta modřínovým šindelem. Město už přislíbilo 272 tisíc Kč na rekonstrukci střechy. Díky sbírce Spolku Epigram budou na věžičce kostela též opravené hodiny uvedeny do provozu na jaře.

0

Před 5 dny

Estonský klub házené hledá spolupráci s Vysočinou: Inspirace finským modelem

Estonská velvyslankyně Gita Kalmet navštívila Kraj Vysočina, aby posílila spolupráci mezi oběma zeměmi v oblastech sportu, turismu, digitalizace a školství. Hlavní cíl návštěvy byl navázat užší spolupráci mezi házenkářskými kluby Polva Serviti a Nové Veselí. Vysočina také představila úspěšný model spolupráce mezi hokejovou školou a finským Tampere.

0

Před 5 dny

Není akné jako akné. Jaké formy existují?

Akné je běžným dermatologickým problémem, který postihuje mnoho lidí různého věku. Podle statistik se týká enormní části populace – například až 30 % žen ve věku kolem 30 let. Zároveň však platí, že se projevy mohou lišit a zahrnovat různé typy lézí - od černých teček po bolestivé cysty.

0

Před 5 dny