ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

0

Včera Miroslav Pucholt

Budkovský zámek po rekonstrukci září novotou

Obnova zámku v Budkově zahrnovala hydroizolaci, nové vrstvy balkónu, opravy schodiště a opěrné zdi, a restaurátorské práce na dveřních ostěních. Projekt zachoval původní architektonický výraz a odstranil betonové tarasy.

0

Včera Jiří Padevěd

Nové Město na Moravě - kruhový objezd pro bezpečnější dopravu

Na silnici II/354 v Novém Městě na Moravě vznikne nový kruhový objezd, který zlepší dopravní bezpečnost. Starosta Michal Šmarda zdůraznil, že zajistí bezpečnější přechod před obchodním domem Kostka.

0

Před 2 dny Adam Wágner

Nové dřevěné hrací plochy propojí generace v Domově pro seniory

Inovativní komunitní projekt instaluje dřevěné hrací plochy pro stolní hry na dvanácti místech, včetně Domova pro seniory na Reynkově ulic v Havlíčkově Brodě. Tyto hry nabídnou zábavu seniorům a jejich rodinám. Podle ředitelky Magdaleny Kufrové projekt podpoří mezigenerační interakci a plánují se zde turnaje pro obyvatele.

0

Před 3 dny Adam Wágner

Obce soupeří o nejlepší prezentaci před porotou

Obce mají dvě hodiny na prezentaci před porotou, kdy mohou ukázat své činnosti a plány. Výběr způsobu prezentace je na nich. Porota navštěvuje různé obce na Třebíčsku, Jihlavsku a Havlíčkobrodsku od 21. do 23. května. Výsledky budou oznámeny 24. května 2024 v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

0

Před 4 dny Miroslav Pucholt

Bonsajový kurz v zoo Jihlava

Kurz „úprava bonsají“ začíná v 9:30 v japonském parčíku Hokkaidó v zoo. Je určen pro dospělé, děti od 12 let mohou přijít s dospělým doprovodem. Kurzu se zúčastní maximálně 15 osob. Rezervace je dokončena platbou do 5 dnů, vstupenky jsou elektronické.

0

Před 5 dny Michaela Prokopová

Z raketové základny moderní tréninkový areál pro policii

Bývalá raketová základna mezi Třešťí a Stonařovem prošla obrovskou přeměnou a stala se moderní tréninkovou zónou pro českou policii. Areál, který stál cca 200 mil. korun, nabízí mimo jiné repliku železničního nádraží, model supermarketu a městskou zónu.

0

Před 5 dny Michaela Prokopová

Havlíčkův Brod se těší na nový dopravní rozvoj

V Havlíčkově Brodě začala výstavba nového dopravního rozvoje, zahrnujícího přeložku silnice I/37 a dvě okružní křižovatky. Přeložka by měla snížit dopravní zácpy a zlepšit tranzitní dopravu. Finální dokončení je plánováno na léto 2025.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Celosvazová povolenka pro Trnávku na Pelhřimovsku nutností

Rybáři budou potřebovat celosvazovou povolenku na přehradu Trnávka na Pelhřimovsku, což znamená zvýšení nákladů. Celkové zdražení povolenek se pro letošní rok odhaduje na přibližně 10 %.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Žďárská pouť: Ráj zábavy a novinek čeká tento víkend

Žďárská pouť je významnou událostí pro místní i provozovatele atrakcí, která přináší zábavu a adrenalin. Tento víkend se město změní v ráj zábavy s novinkami, zvukovými zkouškami a hudebním programem. Doprava bude upravena pro bezpečnost návštěvníků.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Lidé v Pelhřimově si nakopali téměř 6 tun kompostu

Kompostárna v Pelhřimově během víkendu rozdávala zdarma kompost. Akce pod mottem "Nakopej si pytel" měla informovat veřejnost o významu recyklace bioodpadů a jejich využití jako hnojiva. Celkem bylo odebráno 6 tun kompostu.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Biologické čištění odpadní vody

Biologické čištění odpadních vod představuje proces, který efektivně napodobuje přírodní mechanismy čištění.

0

Před týdnem REGIONPLZEN.CZ

21. století má příležitosti pro každého - Nomini kasino, podnikání nebo hobby

Ať už člověk žije kdekoliv, má mnoho příležitostí k tomu, aby se ukázal jako charakter a plnil si své sny. Ať už jsou jakékoliv. A pokud bude chtít, vytvořil z nich i své podnikání nebo alespoň hobby.

0

Před týdnem REGIONPLZEN.CZ

Daně z nemovitosti v Jihlavě skokově zvýšili

Obyvatelé Jihlavy čelí téměř trojnásobnému zvýšení daně z nemovitosti. Úřady argumentují, že peníze budou směrovány na městské služby a konsolidační balíček. Někteří kritizují rozhodnutí a tvrdí, že služby se nezlepšily navzdory vyšším daním.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt
UNIWEB - weby od lidí pro lidi