Březen: Měsíc čtenářů a akcí v knihovně!

Březen, jako "měsíc čtenářů", nabídne v Krajské knihovně Vysočiny bohatý program akcí a aktivit, mezi nimiž najdeme přednášky, výstavy, soutěže či burzu knih. Program je určen pro všechny věkové skupiny, od dětí po seniory.

uniweb weby

Knihy a čtenářství mají v našem životě zásadní místo a sdílíme je s nejdůležitějšími osobami ve svém okolí. Rodiče čtou svým dětem příběhy už od útlého věku a knihy i čtení se přenáší z jedné generace na druhou. Knihovny nás pak provázejí celým životem, nabízejí širokou škálu aktivit a služeb pro čtenáře všech věkových kategorií, od nejmenších dětí až po seniory. V březnu, který je nazýván 'měsícem čtenářů', se setkáváme s ještě bohatší nabídkou akcí a aktivit.

Krajská knihovna Vysočiny během března připravila pro čtenáře a návštěvníky velký počet zajímavých akcí, které zahrnují tvořivé dílničky pro děti, různé přednášky, výstavy, soutěže, burzu knih a mnoho dalšího. Již tradičně se v březnu vyhlašuje Čtenář roku, v letošním, již čtrnáctém ročníku, hledáme Největšího z nejmenších čtenářů, kteří byli od útlého věku zapojeni do projektu BookStart – S knížkou do života a stali se pravidelnými čtenáři až dodnes.

Během týdne od 18. do 22. března proběhne Burza vyřazených knih, která se každoročně těší velké oblibě. Ve stejném týdnu, ve středu 20. března, budou mít zapomnětliví čtenáři možnost využít amnestie, díky které budou odpuštěny poplatky za opožděné vrácení knih. Pro nejmenší návštěvníky knihovny je připravena řada zajímavých akcí v rámci Března-měsíce čtenářů. Ty zahrnují například Čítárničku s Markem Adamczykem, která proběhne ve čtvrtek 7. března, dvě tvořivé dílny Duhové hrátky 6. a 18. března, a Velikonoční Kraslení s Kamilou Skopovou 28. března.

V letošním roce si připomínáme 130. výročí založení knihovny, a to oslavíme celou řadou akcí během celého roku. Jednou z nich je Čtenářská výzva, která zve všechny zájemce k objevování nových knih. Každý měsíc je spojen s 'narozeninovým' tématem, které musí čtenář splnit a může si vybrat z tištěných knih, audioknih nebo e-knih. Březnovým tématem je Kniha, která má 130 stran.

V pondělí 11. března bude v rámci Národního týdne trénování paměti připravena přednáška na toto téma, na které si mohou zájemci vyzkoušet své mozkové schopnosti. Ve stejný den se sejdou čtenáři Čtenářského klubu, kde si povídají o knihách a sdílí své zkušenosti. Výstava Holubí dáma ze Žižkova zaměřená na tvorbu mladé dívky Vanessy, která trpěla hraniční poruchou osobnosti, bude přístupna návštěvníkům během celého měsíce. Alena a Jiří Márovi, oblíbení cestovatelé, vzpomenou na své zážitky z cest po Kambodži, Laosu a Thajsku v pondělí 4. března.

Příznivci Karla Maye se budou moct těšit na přednášku Jana Kotena, konající se v pátek 15. března. Jan Koten je přední znalec a odborník na život a dílo tohoto slavného autora dobrodružných románů a povídek. Biograf v knihovně promítá každé poslední pondělí v měsíci dokumentární film na různá témata. Březnový film Moje nová tvář přinese divákům osobní výpověď Martiny, která se po brutálním útoku bývalého partnera snaží najít sílu znovu žít.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy