Část vakcín pro očkovací centra přenechal kraj praktikům

Vedení Kraje Vysočina došla trpělivost se stále odkládaným závozem vakcín AtraZeneca pro ordinace praktických lékařů v regionu.

uniweb weby

Od 1. 3. tato pracoviště mohou očkovat, prvních 1 100 dávek vakcíny pro ně distributorská firma dodala ale až 8. 3. ve večerních hodinách. „V rámci svých možností jsme situaci vzali do vlastních rukou. Během včerejška jsme stáhli i našich 700 dávek vakcíny AstraZeneca určených pro očkování ve velkých centrech. Během dneška jsme zavezli šest připravených ordinací každou po stovce dávek. Pro účely rozvozu byl na neurčito vyčleněn můj služební vůz,“ informoval dnes hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

K realizaci vlastního řešení závozu ordinací praktických lékařů přistoupil Kraj Vysočina poté, co ne zcela ideálně funguje operativnost distribuční firmy, která byla právě za účelem závozu vakcín přímo k praktickým lékařům vybrána zdravotními pojišťovnami.

V současné době je z cca 250 ordinací praktických lékařů na Vysočině do systému očkování s minimálně jedním zaregistrovaným pacientem přihlášeno více než 130 praktických lékařů, podle údajů Chytré karantény je 77 z nich aktuálně připraveno naočkovat 100 a více svých kmenových klientů z prioritní skupiny 70+. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek dnes na pravidelné videokonferenci vyzval ministra zdravotnictví, aby stát urychleně dodal další vakcíny pro ordinace praktických lékařů, aby mohla být využita na maximum jejich kapacita. To se následně příznivě odrazí v počtech proočkovaných osob.

Zdroj: tisková zpráva Kraj Vysočina
Zdroj foto: Kraj Vysočina

Poznámka redakce: 
Užitečné odkazy na PDF ke stažení

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 10.03.2021 09:30
0 +
 
weby uniweb

Hlavní zprávy