Fungování Ústředního krizového štábu se zjednoduší, rozhodnutí se budou přijímat na jednom místě

Konec duplicitního a nejasného rozhodování.

uniweb weby

Krizové řízení státu bude i v době pandemie opět pod kontrolou Ústředního krizového štábu, který bude vládě navrhovat řešení a nová opatření. 

Ministr vnitra Vít Rakušan dnes, 20. prosince 2021, jako předseda poprvé řídil Ústřední krizový štáb (ÚKŠ). Hlavní náplní prvního jednání bylo zjednodušení jeho struktury a vrácení boje proti pandemii zpátky pod hlavičku ÚKŠ.

„Dnes jsme navrhli řešení, které nám okamžitě umožní fungovat jednodušeji a bez duplicit. Ukončíme tak situaci, kdy se rozhodovalo na více místech a byly tu struktury, které nespadaly do pyramidy krizového řízení,“ vysvětlil ministr vnitra a předseda ÚKŠ Vít Rakušan.

Změny navrhne vládě ke schválení už tuto středu.

Pokud vláda návrhy schválí, stane se skupina tzv. covidových ministrů pracovní skupinou Bezpečnostní rady státu a Integrovaný centrální řídící tým se jako pracovní orgán zařadí do struktur ÚKŠ. Zanikne naopak Rada vlády pro zdravotní rizika, protože její role v krizovém rozhodování byla dle ministra vnitra nejasná.

„Plníme slib, že krizové řízení zpřehledníme. Platí také, že informace o aktuální situaci a nových pravidlech budeme dávat s předstihem a budeme je jednoznačně vysvětlovat,“ dodal ministr vnitra s tím, že do budoucna čekají fungování ÚKŠ další změny.

ÚKŠ také zadal ministrovi zdravotnictví Vlastimilu Válkovi úkol přijít ve středu s konkrétní sadou opatření, která budou platná po konci nouzového stavu. Cílem je co nejdříve občanům i podnikatelům vysvětlit, s jakými pravidly mohou v příštích dnech počítat.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy