V havlíčkobrodském kulturním domě vystavovalo na 31 společností, které představovaly více než 130 odrůd. Nechyběly ochutnávky vařených brambor, hranolků nebo bramboráků. Žáci Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod připravili bramborové špízy nebo zapékané brambory a na stánku Kraje Vysočina byly k ochutnání klobásky, sýry a sladké pečivo od regionálních výrobců i od šikovných žáků České zemědělské akademie v Humpolci.
Součástí programu Bramborářských dní, které pořádají Český bramborářský svaz s Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě, jsou i soutěže Bramborový květ Vysočiny a Bramborová pochoutka Vysočiny. Největší znalosti například v poznávání vzorků brambor, částí strojů, ale také v oblasti praktických dovedností prokázal Daniel Cudlín z VOŠ a SZeŠ Benešov. Druhé místo patří Antonínu Kourkovi také z benešovské střední školy a na třetím místě vsoutěži Bramborový květ Vysočiny 2016 skončil Ondřej Hatlák ze SZeš a SOŠ Poděbrady.
Na Havlíčkově náměstí bylo možné koupit konzumní i sadbové brambory, výrobky z brambor, prodávalo se i ovoce a zelenina nebo potřeby pro pěstitele a zahrádkáře. Opět byla k vidění výstava brambor, k dispozici byla i poradenská služba a došlo i na soutěže ve škrábání brambor a v pojídání brambor.
Zemědělské podniky na Vysočině podle Českého statistického úřadu letos nasázely brambory na 8 302 hektarů, což představuje 35 procent bramborových polí v Česku. Na Vysočině se pěstují později sklízené odrůdy, zatímco rané brambory dodávají hlavně pěstitelé na jižní Moravě a v Polabí. Sklizeň brambor na Vysočině zpravidla končí v říjnu.