Krajskou ligu ovládli Skláři!

Po jednoleté odmlce ovládli Skláři opět krajskou ligu mužů. Pátý finálový zápas zvládli hokejisté od Sázavy výborně, svého soupeře téměř nepouštěli do žádných nebezpečných akcí. A po oddřeném utkání mohli radostně zvednout nad hlavu pohár pro vítěze krajské ligy a užívat si pocit radosti se svými fanoušky, kterých přijelo kolem stovky.

uniweb weby

Skláři nastoupili do utkání se třemi trumfy vsestavě. Do utkání, i přes bolest zraněné nohy, nastoupil Jaroslav Doležal, za což si zaslouží velký obdiv a uznání. Skláři navíc povolali dva odpočaté hráče, čerstvé mistry ligy juniorů z Třebíče – Ondřeje Urbana a Honzu Šimku. A tento tah se vyplatil, Skláři mohli točit tři lajny.

1316 diváků přilákalo na zimní stadion v České Třebové páté rozhodující finálové utkání. Mezi nimi samozřejmě nechyběli ani  fanoušci sklářů, kterých přijelo více jak sto a neúnavně hnali svůj tým. Skláři začali na zimním stadionu Na Skalce aktivně. Již po pár minutách hry se po krásné průnikové přihrávce z obranného pásma dostal do úniku Michal Dolinský, ale jeho pokus mezi betony si brankář Nimmerrichter pohlídal. Skláři se nedlouho poté přeci jen gólu dočkali. Radim Křišťan se v útočném pásmu z ničeho nic dostal sám až před brankáře domácích a střelou na vyrážečku poslal hosty do vedení. A o sto deset sekund později se Skláři dostali do dvoubrankového vedení. Ondřej Urban zkusil z ostrého úhlu spíše střelu z nouze ctnost, o to větší bylo překvapení, že se puk přeci jen dostal za záda domácího brankáře! Domácím dělalo problém přejít přes pevnou světelskou obranu, i proto bylo skóre po první třetině 0:2 pro Skláře. O vyrovnanosti první třetiny svědčí počet zákroků obou brankářů, domácí brankář předvedl 17 úspěšných zákroků, zato Zvolánek na straně druhé měl o jeden zákrok méně, čili 16.

Do druhé třetiny si Skláři přenesli 115 sekund dlouho přesilovou hru, kterou nedokázali využít. Čtyři minuty po zahájení druhé třetiny předvedl své umění Jaroslav Žák, ten se v útočném pásmu prosmýkl mezi dvěma domácími obránci a najednou byl sám před brankářem. Žák sice nedokázal svůj bekhendový pokus dostatečně zvednout, ale předvedl nádhernou individuální akci. O deset minut později se gólu dočkali i domácí. Včase 34:42 se do přečíslení dva na jednoho dostal Ladislav Jindřich s Jakubem Fúzikem. První jmenovaný ideálně načasoval přihrávku na Fúzika, který tvrdou střelou překonal světelského brankáře. Po jeho střele zůstal Zvolánek ležet na ledě a ne jednomu světelskému fanouškovi pořádně zatrnulo. Naštěstí se Zvolda po chvíli zvedl a pokračoval dál vzápase. Domácí vstřelený gól nabudil, ale dobře zformovaná obrana hostů a excelentní Zvolánek už změnu skóre do konce třetiny nepovolili.

Dalo se čekat, že ve třetí třetině vlétnou domácí na Skláře se vší vervou, ale nijak velký drtivý tlak se nekonal. Budu se opakovat, ale téměř bezchybná obrana, vzádech sbrankářem Zvolánkem, likvidovala jeden pokus za druhým. Ale i hosté párkrát zahrozili. Přesně v polovině třetiny dostal Jaroslav Žák přihrávku před brankáře, kde stál úplně a trestuhodně sám. Žák tuto příležitost taky ztrestal, když střelou na vyrážečku překonal domácího brankáře potřetí. Šest minut po obdržené brance si domácí vzali oddychový čas a o dvě minuty později, v čase 58:16, se odhodlali k power-play. Dlouhou početní výhodu domácí nevyužili, a když třináct sekund před koncem pečetil výsledek Radim Křišťan do prázdné branky, bylo jasno, kam poputuje pohár pro vítěze krajské ligy. Po roční odmlce se pohár opět podívá k soutoku Sázavky se Sázavou!

Text: Filip Beneš

Foto: Jan Borek

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy