Kriminalisté dopadli pachatele série krádeží

JIHLAVSKO: Muž se zaměřil na jízdní kola a nářadí

uniweb weby

Jihlavští kriminalisté dopadli muže, který se vloupal do různých objektů na Jihlavsku a také Třebíčsku. Má za sebou sérii jedenácti případů krádeží, při kterých se zaměřoval zejména na jízdní kola, nářadí a cennosti, nepohrdnul ale i dalšími věcmi, na které v objektech narazil, jako například defibrilátor či oblečení. Zůstala za ním škoda za více než 300 tisíc korun. Muž je obviněn ze spáchání tří trestných činů a hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi.  V době od poloviny června došlo v Jihlavě k vloupáním do několika různých objektů a případy policisté prověřovali. Precizním šetřením zjistili, že za nimi stojí stejný pachatel, podařilo se jim postupně získat důležité informace a zjistili jeho totožnost. Jednalo se o muže, který mění místo svého aktuálního pobytu. Byl na něho vydán státním zástupcem souhlas se zadržením a policisté po muži vyhlásili celostátní pátrání. 
Dopadnout hledaného muže se podařilo moravskobudějovickým policistům. Ve večerních hodinách si všimli v obci Meziříčko podezřelého muže, kterého zkontrolovali, a následně zadrželi. Zadržený muž pak směřoval s pouty na rukou do policejní cely v Jihlavě.  Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Dvaatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda, a dále přečinů poškození cizí věci a porušování domovní svobody,“ řekl npor. Mgr. Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, obviněný muž byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, převážně za majetkovou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen k  trestu odnětí svobody, který si odpykal letos na jaře.  Muž je obviněn z toho, že v období od poloviny června do druhé poloviny července vnikl do deseti objektů, z toho osmi na Jihlavsku a do dvou na Třebíčsku, další krádeže se dopustil v květnu v jihlavské prodejně, odkud si odnesl zmrzlinu a oříšky. Krádeží se dopouštěl v různých objektech a prostranstvích. V Jihlavě se jeho cílem stala budova společnosti, garáž, areál sportovního zařízení, byt a vozidlo, krádeže se dopustil také v bytovém domě, na oploceném pozemku budovy a přístřešku u objektu firmy.
Vysokou škodu způsobil krádeží dvou jízdních kol, která měl jejich majitel uložena ve sklepní kóji bytového domu. Obviněný muž mu způsobil škodu přibližně za devadesát tisíc korun. Ještě vyšší škoda vznikla při vloupání do bytu, odkud si muž odnesl například oblečení, mobilní telefony, tablet a také klíčky od vozidla, s jejichž pomocí se následně ještě dostal do zaparkovaného automobilu, ze kterého odcizil další věci. Ze sportovního areálu si odnesl mimo jiné defibrilátor.
V Třebíči se obviněný muž vloupal do rodinného domu a dále garáže, kde odcizil nářadí a televizor. 
Odcizené věci se muž snažil po krádeži zpeněžit a získanou finanční hotovost používal pro svoji potřebu. Po provedení všech nezbytných procesních úkonů byl obviněný muž ze zadržení propuštěn a je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. por. Bc Jana Kroutilová, komisař 4. srpna 2022


NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
čt 04.08.2022 10:020 +
 
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew