Malí šachisté o Velkou cenu Lučice 2018

Druhý ročník žákovského turnaje Velká cena Lučice 2018 se uskutečnil ve středu 21. března za účasti 31 žáků a žákyň ze šachových kroužků ZŠ, kde působí vedoucí a trenéři ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

uniweb weby

Turnaj v pěkném prostředí místní tělocvičny pořádaný OÚ Lučice ve spolupráci se ŠK Jiskra Havlíčkův Brod, hlavním garantem byla starostka obce Petra Vrzáková, která zabezpečila věcné ceny pro všechny účastníky, včetně občerstvení. ŠK Jiskra zajistil poháry, medaile a diplomy pro první tři nejlepší v kategorií mladších a starších žáků, šachové soupravy a hodiny.

Uskutečnily se dva turnaje, pro mladší žáky/žákyně do 10 let, účast devatenáct a starší žáky/žákyně 12 až 14 let, účast dvanáct. Hrálo se sedm kol, tempem 15 minut pro každého hráče na partii. Boje na šachovnicích nesmlouvavé, do posledního tahu, v některých partiích i času, pro některé děti to byla nová zkušenost, hra s hodinami, pro některé to byl vůbec první větší turnaj. Všichni zaslouží bez rozdílu pochválit! Vše probíhalo ve sportovní, přátelské atmosféře, někdy rozhodlo více zkušeností, někdy i štěstí, což i k šachu - královské hře také patří, stejně jak v jiném sportu, činnosti. Někdy se podařil i "šustrmat", ale celkově děti výkony na 64 šachových polích příjemně překvapily. Průběh turnaje byl zcela bezproblémový, řízený šachovým losovacím programem, který obsluhoval a řídil pan Karel Brodina.

Vítězem turnaje mladších žáků se stal Tomáš Koumar ze ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod, který vybojoval 7,0 bodů - 100 %. Na druhém místě se umístil Vítek Fencl ze ZŠ Slunečnice - Okrouhlice - 6,0 body, bronzovou medaili vybojoval se ziskem 5,00 bodů Kvído Wasserbauer ze ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod. Nejlepší z děvčat Adélka Vrzáková ze ZŠ Lučice - 4,0 body.

Vítězem v kategorii starších žáků a zlatou medaili, pohár, si z Lučice odváží Tomáš Němec ze ZŠ Wolkerova v Havlíčkově Brodě a 100% výsledkem - 7,0 bodů. O pořadí na druhém místě rozhodlo pomocné hodnocení pro Patrika Kocmana ze ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod před třetím Erkou Bazarsadem ze ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod, když oba vybojovali shodně 5,0 bodů. Nejlepší dívka v této kategorii Anička Satrapová ze ZŠ Wolkerova.

Atmosféra turnaje na fotografiích ve fotogalerii na webových stránek ŠK JIskra Havlíčkův Brod, stejně jako podrobné výsledky a pořadí v turnaji.