„Kontrola z ministerstva přišla i na základě dotace, kterou od státu čerpáme na dětskou skupinu už od roku 2016,“ vysvětlila vedoucí jeslí Markéta Pfefferová. O program dětských skupin je v současnosti velký zájem. Nejenom proto, že poptávka po umístění dítěte v jeslích rok od roku roste, ale tyto jsou štědře dotované od státu. „Zřízení dětských skupin je však podmíněno přísnými pravidly – jak hygienickými, tak sociálními. My jsme zařízení s dlouholetými zkušenostmi, tudíž pro nás není problém tyto podmínky naplňovat. I proto jsme byli úspěšní v žádosti o dotace,“ je přesvědčená Markéta Pfefferová.
Chotěbořské jesle získaly finanční podporu v roce 2016. Ta byla rozdělená do čtyř etap. „Za třetí etapu jsme dostali zhruba tři miliony korun, v současnosti končí čtvrtá etapa, kde vyrovnání teprve přijde. Program tímto končí. Existuje však jiná výzva na dětské skupiny, do které bychom se opět rádi přihlásili,“ říká vedoucí jeslí.
I proto, že program je už téměř u konce, zavítala do dětských jeslí zmíněná kontrola z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. „Prověřili nás opravdu důkladně a ze všech stran,“ usmívá se Markéta Pfefferová. „Znamenalo to hodně papírování, ale pro nás je důležitý výsledek. Sdělili nám, že jsme jedno z nejlepších zařízení v republice a že bychom mohli jít příkladem. Jsme všichni velmi spokojení a hrdí, že to tak dopadlo,“ doplnila. Kromě státní podpory dotuje jesle také město Chotěboř částkou přes dva miliony korun.
Zájem o umístění dítěte do chotěbořských jeslí je ze všech koutů Chotěbořska, ale zařízení navštěvují například i děti z Havlíčkovy Borové, Uhelné Příbramy, Ždírce nad Doubravou.