Muž převážel v autě pervitin

JIHLAVSKO: Policisté muži prodej drog překazili

uniweb webyTento týden dopadli kriminalisté na Jihlavsku dalšího distributora pervitinu. Zadrželi ho, když si vezl v autě kolem dvaceti gramů drogy určené k prodeji. Jednapadesátiletý muž skončil v policejní cele a nyní čelí obvinění ze spáchání trestného činu. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi.

Muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi kriminalisté ve spolupráci s jihomoravskou zásahovou jednotou u Velkého Beranova nedaleko kruhového objezdu. Podezřelý muž jel v časných ranních hodinách s vozidlem Audi po silnici ve směru od dálnice. Zadržený muž směřoval s pouty na rukou do jihlavské cely. Kriminalisté provedli prohlídku vozidla a zajistili několik balení s krystalickou látkou, která muž převážel v automobilu uložena na různých místech.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže z Jihlavska. „Jednapadesátiletý muž je obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl mjr. Bc. Josef Dufek, DiS., zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již opakovaně odsouzen za různorodou trestnou činnost.

Muž je obviněn z toho, že dalším lidem poskytoval na různých místech Jihlavy pervitin. Drogu prodával, předával zájemcům za protislužbu či provedenou práci, případně pervitin v některých případech dal zdarma. Pervitin poskytl v desítkách případů. Tento týden si muž vezl další drogy z Moravskoslezského kraje, prodej pervitinu mu ale překazili a drogovou trestnou činnost při zákroku ukončili jihlavští kriminalisté.

Po provedení nezbytných úkonů byl obviněný muž ze zadržení propuštěn, stíhán je na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let.

por. Bc. Jana Kroutilová
13. června 2024


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
čt 13.06.2024 09:060 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024