POP Airport nově nabízí službu krátkodobého bezplatného parkování pro návštěvníky Letiště Václava Havla Praha

Dodatečné parkovací kapacity pro návštěvníky Letiště Václava Havla Praha nově nabízí outletové a zábavní centrum POP Airport.

uniweb weby

Projekt PICK UP PARKING, který vznikl ve spolupráci s Letištěm Praha v rámci Prague Airport City, se primárně zaměřuje na službu krátkodobého stání pro návštěvníky čekající na přílety letadel. Zájem o parkování v bezprostřední blízkosti letištních terminálů se každoročně zvyšuje s ohledem na nárůst počtu cestujících a kapacita parkování přímo na letišti je omezená, v letní sezoně se dostává na hranice kapacit. Nově situaci napomohou řešit právě dodatečná parkovací místa, která návštěvníkům letiště nabízí POP Airport zdarma na svém krytém parkovišti vzdáleném od letištních terminálů pět minut jízdy.

„Využití této služby ocení také ti řidiči, kteří na pražské letiště přijíždějí z nejrůznějších důvodů v průběhu dne častěji. Od začátku července jsme totiž zvýšili cenu parkovného pro držitele hodnotových karet na expresních parkovištích P1 EXPRESS a P2 EXPRESS v případě, že zde stojí déle než půlhodiny. K úpravě parkovného přistupujeme proto, abychom mohli i nadále zajistit plynulý průjezd letištěm a dostatečnou kapacitu na těchto parkovištích, která jsou určena především k rychlému vystoupení a nastoupení cestujících. Proto zachováváme dosavadní podmínky pro prvních 30 minut stání,” upřesňuje ředitelka Služeb cestujícím Letiště Praha Teresa Gibim Gallardo.

Letiště zároveň rozšiřuje počet XXL parkovacích míst z 50 na 100 služby PC PREMIUM ve vyhrazeném patře a zároveň k parkingu obecně doporučuje včasnou online rezervaci, která zvýší garanci místa a může ušetřit až 50 procent z ceny.

Parkování poskytuje outlet v době otevíracích hodin centra, tedy denně od 10.00 do 20.00, a to i během víkendů. V případě vyššího zájmu o tuto službu může POP Airport přistoupit k prodloužení parkovacích hodin na 24 hodin denně. Řidiči zde mohou v klidu zaparkovat a počkat na přílet svých blízkých. Aktuální informace o odletech a příletech mohou sledovat na informační tabuli umístěné v nákupním centru nebo živě přímo z vyhlídkové terasy. Přílet letadla nebo výjezd zavazadel mohou rovněž kontrolovat na webových stránkách letiště, kde si také mohou zadat notifikace o stavu letu prostřednictvím e-mailu či SMS.

„Na základě dobrých sousedských vztahů jsme společně s Letištěm Praha zrealizovali projekt Pick Up Parking, čímž chceme být nápomocni i samotným řidičům. Disponujeme parkovacími plochami s kapacitou až 2 400 parkovacích stání, máme k dispozici 50 míst pro dobíjení elektromobilů a jsme připraveni poskytnout řidičům zasloužený komfort,“ vysvětluje Jakub Dlouhý, Sales and Marketing Director POP Airport.

Řidiči mohou rovněž jako bonus využít voucher na extra slevu 10 procent z outletových cen v outletu POP, právem označovaným jako nejkrásnější nákupní centrum v České republice, a zpříjemnit si tak čekání. Veškeré informace naleznou návštěvníci na stránkách www.pickupparking.cz.

Novinářské dotazy mohou redakce směřovat primárně na sdílenou e-mailovou adresu komunikace@prg.aero.

Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024