Pozor na podvodné stránky

KRAJ VYSOČINA: Při přihlašování do internetového bankovnictví je třeba obezřetnosti

uniweb webyPokud chceme uchránit své peníze, musíme být velmi obezřetní a nejednat unáhleně. Policisté se setkávají s případy, při kterých přišli o své peníze lidé přihlašující se do internetového bankovnictví. Je velmi důležité se při přihlášení ujistit a zkontrolovat, zda je internetová stránka opravdu příslušné finanční instituce a nejedná se o stránku vytvořenou podvodníkem. Taková podvržená stránka může svým grafickým vzhledem odpovídat velmi věrně skutečné webové stránce bankovní instituce a opatrnost je tak skutečně na místě. Navíc při hledání odkazu ve vyhledávači se může objevit v čele nabízených odkazů, to znamená, že se odkaz na podvodné stránky může zobrazit před odkazem na skutečné stránky příslušné finanční instituce. Pokud se ale touto cestou někdo přihlásí do svého internetového bankovnictví, získá pachatel vládu nad účtem a majitel může přijít o veškeré své úspory. Mezi častější případy podvržených stránek finančních institucí, se kterými se policisté setkávají, je zejména Fio banka.
Buďte proto při přihlašování do internetového bankovnictví obezřetní a nedejte podvodníkům šanci vás připravit o vaše peníze.

Obětí podvodníka se stal například muž, který při přihlašování do internetového bankovnictví zadal přihlašovací údaje a obdržel zprávu s autorizačním kódem, po jejím zadání mu ale byla převedena z účtu finanční částka. Muž tak přišel o bezmála sto tisíc korun. Při přihlášení do internetového bankovnictví si totiž vůbec nevšiml, že je na podvodně vytvořených internetových stránkách a toto přehlédnutí ho přišlo draho, stejně jako jiné podvedené.

Jak se podvodům bránit? Při přihlašování do internetového bankovnictví věnujte dostatečné množství času a pozornosti zkontrolování, zda se opravdu jedná o stránky příslušní finanční instituce Pravost webových stránek lze ověřit kontrolou adresního řádku, kde by se měla před adresou webové stránky objevit ikona zámku, pod níž si můžete ověřit certifikát dané webové stránky (finanční instituce) Před přihlášením do internetového bankovnictví se přesvědčte, že odkaz neobsahuje písmena, znaky či cokoli jiného, které by tam být neměly Při platbách pečlivě kontrolujte, jaké transakce potvrzujete Při příchozím SMS zprávách důkladně čtěte obsah zaslaného sdělení Lze si uložit předem odkaz na stránky svého internetového bankovnictví, a to pro chvíle, kdy spěcháte a nebudete mít na kontrolu tolik času Nikdy nejednejte unáhleně, myslete na to, že případná chyba vás může stát veškeré vaše úspory

por. Bc. Jana Kroutilová
2. července 2024


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
út 02.07.2024 12:190 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024