Prioritou je navracení nelegálních migrantů, zaznělo na Radě EU pro spravedlnost a vnitřní věci

Dne 12. března 2021, se konala videokonference ministrů vnitra Rady EU pro spravedlnost a vnitřní věci o novém paktu o migraci a azylu.

uniweb weby

Česká republika považuje za nejúčinnější nástroj na omezení nelegální migrace do EU zlepšení ochrany vnějších hranic EU a posílení spolupráce se třetími zeměmi při navracení nelegálních migrantů a nadále odmítá systém povinných kvót na přerozdělení migrantů. 

Česká republika dlouhodobě prosazuje reformu migrační a azylové politiky EU, která povede k efektivnímu a funkčnímu systému. Hlavním cílem je odstraňování příčin nelegální migrace, prevence nelegálních migračních toků, boj proti převaděčství, návrat osob bez nároku na azyl v EU a posilování azylových a hraničních systémů třetích zemí.

„Nutné je zlepšit kontrolu při příjezdu na vnějších hranicích EU, zrychlit azylová řízení a zefektivnit návratovou politiku, která zabrání zneužívání evropského systému,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

V rámci návratové politiky Česká republika podporuje možnost úpravy podmínek víz, rozvojové spolupráce či obchodu v případě, že třetí země nebudou chtít s EU spolupracovat při navracení a zpětném přebírání osob.

Česká republika také nadále odmítá návrhy povinných kvót. Cílená humanitární, rozvojová, expertní či finanční pomoc uprchlíkům by měla směřovat co nejblíže zemi původu nebo do místa jejich prvního vysídlení.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024