„Cílem projektu je propagace umění, řemesel a zprostředkování kontaktu tvůrce a návštěvníka,“ upřesnil Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, které akci z pověření Kraje Vysočina organizačně zabezpečuje. „Při minulém ročníku navštívilo ateliéry, dílny, galerie a umělecké školy v kraji téměř dvanáct tisíc osob, což je dosavadní rekord, který potvrzuje, že o uměleckou a řemeslnou tvorbu je ze strany, především laické veřejnosti zájem,“ upozornil Jedlička. Do prvního ročníku se v roce 2011 zapojilo pět desítek tvůrců a galerií, které tehdy navštívila tisícovka zájemců.
Akce se i v tomto roce zúčastní na dvě stovky tvůrců na zhruba stošedesáti místech v celém regionu. Organizátoři i v tomto roce připravili pro všechny zájemce o návštěvu ateliérů informační materiály, které jsou k dispozici v Informačních místech Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina. Těmi jsou Muzeum Vysočiny a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzeum Vysočiny v Třebíči, Muzeum Vysočiny v Pelhřimově, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Městské muzeum v Chotěboři a Informační centrum ve Ždírci nad Doubravou. Informační brožurky jsou k dispozici také v Informačních centrech v celém Kraji Vysočina a jsou rozdávány lidem týden před akcí prostřednictvím kontaktní kampaně. Stručnější přehled všech zapojených výtvarníků a řemeslníků s kontaktními adresami byl otištěn také v krajských novinách Kraje Vysočina, které již byly distribuovány do všech domácností na Vysočině. Aktuální informace budou postupně aktualizovány na adrese ww.vysocina-kultura.cz a facebookových stránkách akce.
Dny otevřených ateliérů se tradičně konají ve čtyřech příhraničních regionech. Kromě Vysočiny se návštěvníkům už představili také tvůrci v Jihomoravském kraji, v polovině října v kraji Jihočeském a v Dolním Rakousku, kde akce před lety vznikla.
Více informací na www.vysocina-kultura.cz.