Rozhovor s režisérem a scenáristou Petrem Smazalem aneb Smazané skeče se rozjíždí

Přečtěte si rozhovor s Petrem Smazalem - kreativním scenáristou a režisérem Smazaných skečů

uniweb weby

Rozhovor s režisérem a scenáristou Petrem Smazalem

PROZRAĎTE, PROSÍM, CO TO VLASTNĚ JSOU SMAZANÉ SKEČE?

Sranda. Humoru není nikdy dost. Snažíme se udržet lidem úsměv na tváři. Většinou po ránu, když spěchají do práce. To je záslužné ne?

Poznámka redakce: podívejte se na speciální díl Smazaných skečů MISE MAMBA ZELENA se speciálním hostem - oblíbeným imitátorem Petrem Jablonským!

JAK NÁPAD NA SMAZANÉ SKEČE VZNIKL?

Setkali jsme se jako parta na natáčení filmu "EDMOND" v Plzeňském Tylově divadle. Už tenkrát jsme si řekli, že chceme společně něco udělat. Trvalo to rok ale podařilo se. Jsme hlavně parta a děláme to co nás baví. To je hlavní princip celé věci. Nehrajeme si na něco co nejsme…nejsme produkční studio, velká filmová společnost ani letadlová loď. Jsme kamarádi a děláme to co nás baví. A budeme rádi, když to bude bavit i lidi.

KOMU TÍM POMŮŽETE?

Všem lidem na této planetě. A pokud ne…tak alespoň v České Republice. Neklademe si malé cíle. Jsme jako náš prezident. Už nějakou dobu si plánujeme schůzku s Donaldem Trumpem. Zatím to nevypadá ale už se něco rýsuje.

KDE ČERPÁTE INSPIRACI?

Snažíme se být aktuální. Takže čerpáme z toho, co se stane. To pak zabalím do něčeho, co mám rád. Třeba osobního kouče do scifi filmu Matrix. Nebo Mambu zelenou do Avengers. Upřímně…já fakt nechápu, jak se na filmy o super hrdinech může dívat někdo komu je víc než osm let. Ale v pohodě. To je můj problém. U mne to probíhá tak, že si prostě sednu, napadne mě postava nebo situace a zasadím si jí do nějakého momentu. Pokud se v tu chvíli zasměju, tak to pak napíšu do skeče a natočíme ho.

JAKÉ JSOU VAŠE CÍLE?

Chceme se přesunout s naší tvorbou na internet. Už bylo dost těch zamítnutých seriálů v televizi. Natočíme to všechno sami a dáme to na internet. To je cíl. Hlavní cíl je, aby si to našlo diváky a my jsme si mohli nezávisle dělat cokoliv budeme chtít. Bude to chvíli trvat ale já osobně se nevzdávám. Když jsem před lety řekl doma, že budu scenárista v televizi, taky mi nevěřili. Už jsem to dělal. Teď jsem se rozhodl, že budu nezávislý autor na internetu. Ten scenárista mi trval cca 14 let. Takže to vidím tak, že v padesáti bychom mohli být slavní youtubeři.

KDO ZA PROJEKTEM SMAZANÉ SKEČE STOJÍ?

Jsou to hlavně herci z divadla Dialog a jejich kamarádi. Bez dobré party by to nešlo. Smazané skeče mají vynikající herce a na nich to stojí i padá. Hlavní tváře jsou Šimpy, Tereza Danihlíková, Gabriela Vašková a Adam „Adámo“ Plzák. Je nás ale mnohem víc a pod každým skečem na youtube je vypsáno, kdo v něm hraje. Každý je jedinečný a to je důležité – to dělá SMAZANÉ SKEČE jedinečným projektem. Jsou to ingredience, bez kterých by to nešlo dělat. Můžete mít techniku a nemáte nápad. Můžete mít nápad a nemáte herce. Já mám to štěstí, že mi vesmír seslal všechno. Když tak o tom přemýšlím, tak té techniky mohl vesmír poslat víc ale poradíme si i tak (smích).

JAK TO CELÉ VZNIKÁ? PROZRADÍTE VÍCE O ROLÍCH VE VAŠEM TÝMU?

Je za tím dost práce. Napíšu skeč, zprodukuji ho, natočím, herci ho musí odehrát, naučit se text – času na to mají dost málo, sestřihám – pošlu na mix zvuku Jirkovi Píchovi. Díky za něj! Dodělám grafiku, střihnu ukázku, hodím to na internet. Dělám sám i administraci všech sociálních sítí. Youtube, facebook a instagram. Není to ale one man show, nicméně mám tu zkušenost, že když tyhle věci dělá moc lidí, tak to většinou nedopadá dobře. Abych toho neměl málo, tak od listopadu plánujeme spustit Twitter.

JAKÉ MÁTE VIZE DO BUDOUCNOSTI? CO ČEKÁ DIVÁKY V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ?

Aktuálně se diváci mohou těšit na hororový speciál. My Halloween slavíme, takže jsme se rozhodli, že od tohoto týdne tedy od 25.10.2018 budou vycházet speciální hororové skeče. V rámci toho chceme udělat i live večírek. Zatím nevíme kde, ale víme, že to bude někdy v půlce listopadu a bude to velká sranda. Promítneme všechny skeče a uděláme nějaké live. Sledujte nás na facebooku a tam se dozvíte určitě včas kam dorazit. Co se týče vzdálenější budoucnosti nebudu úplně konkrétní. Nicméně řeknu, že jsme tak na 5 % toho co chceme dělat. Až nám to možnosti, čas a peníze dovolí, tak určitě přidáme i další formáty. Možná kanály…ale nechci předbíhat. Primárně se teď věnuji jen Smazaným skečům. Plány a sny jsou hezké a je důležité je mít, ale není nutné do nich skákat po hlavě.

KDE SE VIDÍTE ZA ROK?

Plán je takový, abychom do roka získali 20.000 odběratelů na youtube. Což znamená, že nás čeká ještě obrovský kus práce. Nereálné to ale není. Povíme si za rok (smích).

Rád bych vyjmenoval tvůrce našich skečů...

Tvůrci: Petr Smazal, Orest Simpy, Jan Vavřička, Tereza Danihlíková, Gabriela Vašková, Adam „Adámo“ Plzák, Radana Jarošová, Marek Velebný, Štěpánka Skalová, Dáša Kotorová, Jiří Konečný, Martin Žižka a další…

Pokud jste si nějaké herce oblíbili, zajděte na ně také do divadla DIALOG! Jsou výborní nejen ve skečích ale i v divadle!

Děkujeme za rozhovor

REGIONVYSOCINA.CZ

Užitečné odkazy


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 14.11.2018 15:324 +
 
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy