Za aktivní účast ve sběrových kampaních obdrželo 23 mateřských, základních a středních škol v Kraji Vysočina od kolektivního systému Elektrowin, který je na školách partnerem pro osvětu v oblasti třídění a recyklace elektrozařízení, Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí.
Už malé děti ví, kam s vysloužilým elektrem
„Snažíme se, aby děti viděly věci v souvislostech. Tedy aby si za starou rychlovarnou konvicí nebo nefunkčním tabletem, které odevzdají do sběru, představily množství surovin a energie, které jejich recyklací získáme,“ říká Hana Ansorgová, ředitelka programu Recyklohraní, a dodává: „I proto ve školách organizujeme výukové programy jako jsou například Recyklace hrou nebo Recyklace očima mladých vědců, pedagogům poskytujeme metodickou podporu a prostor pro sdílení zkušeností.“
Do školního vzdělávacího programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět je v současné době zapojeno 3790 škol zcelé České republiky a z toho je 215 z Kraje Vysočina. „Velmi si vážíme aktivity škol. Bez přehánění – dopady výroby elektrospotřebičů rozhodně nejsou malé a každý na recyklaci předaný spotřebič má velký smysl. Jsme rádi za to, že díky hravému a praktickému vzdělávání v tom mají jasno už děti od mateřinek. My se pak postaráme o to, aby každé vybrané elektrozařízení bylo zpracováno s využitím nejlepších dostupných technologií a v souladu s evropskými standardy,“ říká Roman Tvrzník, předseda představenstva společnosti Elektrowin.
Děti si zahrají recyklovanou šipkovanou
Na konec školního roku Recyklohraní ve spolupráci s Elektrowinem a dalším partnerem, společností Ecobat, připravilo osvětovou aktivitu s názvem Recyklovaná šipkovaná. „Připravili jsme návod na jednoduchou hru, kterou si školáci mohou zahrát venku a při které budou plnit tematické úkoly zaměřené na třídění, recyklaci a ochranu životního prostředí. Věříme, že si po dlouhých měsících, kdy byli zavření doma na distanční výuce, užijí zábavu v přírodě nebo v okolí školy,“ dodává Jan Marxt zoddělení marketingu společnosti Elektrowin.