Informace o dani z nemovitosti nově

Finanční správa zavádí pro poplatníky novou službu spočívající v zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail namísto složenky. Poplatník přihlášený ke službě obdrží na e-mail kompletní informaci s údaji pro placení daně.

uniweb weby

„Informace bude obsahovat obdobné údaje, jaké jsou nyní uvedeny na alonži složenky, tj. informace o výši stanovené daně, výši nedoplatku/přeplatku a údaje pro placení daně včetně QR kódu, umožňujícího platbu daně prostřednictvím internetového bankovnictví nebo mobilních platebních aplikací. Zájemce o tuto službu odevzdá nejpozději do 15. března 2017 svému správci daně Žádost ve věci zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem,“ přiblížila Petra Petlachová, tisková mluvčí Generálního finančního ředitelství. 

Podle jejích informací je služba určena výhradně pro poplatníky daně, kteří nemají zřízenu službu placení daně prostřednictvím SIPO a právnické osoby, které nemají zřízenu datovou schránku. Poplatníkům, přihlášeným k zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem, nebude zaslána složenka.

Ti, kteří se zapojí, získají pro placení daně z nemovitých věcí do své e-mailové schránky. Když zapomenou zaplatit daň z nemovitých věcí, správce daně jim zašle upozornění na e-mail. Budou moci zaplatit daň z nemovitých věcí pomocí QR kódu v pohodlí domova.

Podrobné informace o službě
.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024