Zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě opět aktivně podpořili akci „Čistá Vysočina“

Na pět desítek dobrovolníků, zaměstnanců jihlavské firmy Bosch Powertrain s.r.o., včetně jejich rodinných příslušníků, podpořilo v sobotu 22. dubna 2023 čtrnáctý ročník jarního úklidu v Kraji Vysočina pod názvem „Čistá Vysočina“.

uniweb weby

Uchovat čisté prostředí Vysočiny pomáhali i jejich rodinní příslušníci

  • Aktivní účast pěti desítek zaměstnanců firmy Bosch v Jihlavě do projektu „Čistá Vysočina
  • Zaměstnanci Bosch jdou v ochraně přírody pravidelně příkladem společně se svými rodinnými příslušníky a dětmi

Dobrovolníci pomáhali za jarního teplého počasí sbírat odpad na veřejných prostranstvích, zelených plochách a příjezdových komunikacích v okolí výrobního závodu 2 (lokalita Na Dolech) a výrobního závodu 3 (průmyslová zóna Jihlava-Pávov).

Čistou Vysočinu“ pořádá Kraj Vysočina vždy v jarním období. Cílem je zapojit co možná nejvíce občanů kraje, zejména pak děti a mládež, a motivovat je ke společné úklidové akci jejich blízkého okolí.

Přišla jsem pomáhat společně s oběma rodiči, abych pomohla přírodě od vyhozených odpadků. Chtěla jsem, aby rodiče měli kolem sebe čistou přírodu a příjemné okolí závodu,“ řekla čtrnáctiletá Ema Zmeková. Ta se úklidové firemní akce Čistá Vysočina účastní společně s rodiči již potřetí. „Na úklidovou akci chodíme společně s mým tátou. K pomoci vyčistit přírodu se vždy ráda připojím, jde přece o zdravé životní prostředí pro nás pro všechny,“ zhodnotila důvody své účasti třináctiletá Tereza Pejchalová.

Dobrovolnická aktivita zaměstnanců je vítána

Výsledkem letošní úklidové akce bylo přes 30 pytlů s odpadem o váze okolo 200 kilogramů. Zachovat region Vysočiny v čistotě je zájmem každého z nás. Těší mě, že se naši zaměstnanci, společně s jejich dětmi, aktivně zapojují formou dobrovolnické práce do ochrany životního prostředí. Do letošní akce se zapojil velmi vysoký počet dětí s rodiči. Děti se tak společně mohou přesvědčit, že práce pro životní prostředí má smysl,“ sdělil k úklidové akci obchodní ředitel firmy Bosch Powertrain s.r.o. Ralph Klaus Carle. Zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě se zapojují do jarní úklidové akce pravidelně od roku 2013, za tu dobu pomohli odstranit z přírody již na 8 tun odpadků.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Powertrain pracuje na 4 500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. Firma v roce 2023 rozšiřuje stávající výrobu o výrobky z oblasti elektromobility a připravuje se postupně na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů

Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, jako například prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“ nebo ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Firma se již po řadu let tradičně umisťuje na čelní pozici v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku“.

Zdroj textu a fotografie: TZ Tiskové fórum Bosch


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy