ZPRÁVY Kultura Vysočina

Horácké divadlo představilo novou sezónu

s tématem "Adaptuj se". V nabídce jsou intenzivní divadelní zážitky, jako Hrozny hněvu, Dukla či Limonádový Joe. Divadlo tak reaguje na moderní výzvy a situace ve světě. Prodej předplatného začal 2. dubna 2024.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Hudební relaxace: Klíč k duševnímu zdraví a harmonii

Muzikoterapeutická relaxace s Mgr. Svatavou Drlíčkovou nabízí inovativní přístup k dosažení hluboké relaxace prostřednictvím hudby a vibrací. Tato metoda podporuje duševní zdraví, rozvíjí komunikační dovednosti a seberealizaci.

0

Před 2 týdny Lenka Hubingerová

Chcete se podívat do zákulisí klášterního života a poznat historii, kulturu a současnost kláštera Želiv?

Přijďte na jednu z našich neoblíbenějších akcí "DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ" v klášteře Želiv, která se koná v sobotu 13. 4. 2024 od 10:00 do 20:00.

0

Před 2 týdny Rebeka Schmidt

Od bluesového tria k funkovým soulovým vrcholům

Britský zpěvák a kytarista Thomas Atlas se vydává na hudební cestu plnou funku, soulu a blues. Původem z Birminghamu, působí hlavně v Londýně. Ve svých 12 letech už hrál po celé Británii.

0

Před 3 týdny Rebeka Schmidt

Velikonoční prohlídka šlechtických salonů

Zámek nabízí nevšední prohlídky s květinovými vazbami, kde historie a botanika se spojují. Výjimečná příležitost nahlédnout do světa květinových děl, která zároveň představí poselství jara a Velikonoc.

0

Před 3 týdny Michaela Prokopová

Tajemný poklad čeká v podzemí Jihlavského Blaníku

10. dubna se ve Jihlavě koná vzrušující dobrodružství s prohlídkou podzemních koridorů a možností objevit legendu o Jihlavském Blaníku. Prohlídky vhodné pro děti i dospělé budou nabízeny od 10:00 do 16:00.

0

Před 3 týdny Michaela Prokopová

Akce na Havlíčkobrodsku, Vysokém a Pardubicích!

Jihlava láká na letní Promenádní koncerty nabízející špičkovou hudební produkci. Sezóna startuje 6. června a pokračuje po celé léto s koncerty ve Vysočance, Pardubické 6, Skleňářince a dalších místech.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Velikonoční zábava na polenském hradě

Polenský hrad hostí akci Velikonoce s koulením vajec. Tato tradice plná radosti a zábavy nabízí aktivity pro děti, jako je běh s vajíčkem a hody při škále pohybových disciplín. Nabídka pro dospělé zahrnuje ukázky zdobení vajíček a pletení pomlázek.

0

Před 4 týdny Rebeka Schmidt

Noc divadel v HD_J nabídne hru pro děti a hru pro dospělé

Noc divadel v HD_J nabídne záchrannou misi pro děti a hru pro dospělé, kteří budou hledat tituly 85. divadelní sezóny. Večer zahrnuje doprovodný program, kvíz a vstup zdarma s nutností registrace předem.

0

Před 4 týdny Jiří Padevěd

Noc divadel 2024 v Horáckém divadle v Jihlavě nabídne program pro děti i dospělé. Akce je zdarma.

Noc divadel 2024 v Horáckém divadle v Jihlavě nabídne program pro děti i dospělé. Akce je zdarma, registrace nutná.

0

Před měsícem Miroslav Pucholt

Aleny Matiášková - Tajemné příběhy a květinová něha

Výstava "Pokoj, něha, krása" přináší díla originální umělkyně Aleny Matiáškové s duchovní malbou a symboly. Komentovaná prohlídka proběhne 18.4.2024 a doprovodí ji paličkovaná krajka Jany Krausové.

0

Před měsícem Ester Vohradská

Tajemné stopy minulosti židovské dědictví

Nová turistická trasa "Toulky za židovskou historií města Jihlavy" představuje fascinující příběh židovské komunity ve městě. Prohlídka zahrnuje návštěvu židovského hřbitova, místa bývalé synagogy a nejstaršího židovského města.

0

Před měsícem Ester Vohradská

Velikonoční tvoření a pohádka v Dukovanech

Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany nabídne o víkendu velikonoční program pro rodiny. Návštěvníkům budou k dispozici tvořivé dílny na výrobu dekorací a loutkové představení Zvířátka a loupežníci od Dřevěného divadla.

0

Před měsícem Michaela Prokopová

Březen: Měsíc čtenářů a akcí v knihovně!

Březen, jako "měsíc čtenářů", nabídne v Krajské knihovně Vysočiny bohatý program akcí a aktivit, mezi nimiž najdeme přednášky, výstavy, soutěže či burzu knih. Program je určen pro všechny věkové skupiny, od dětí po seniory.

0

Před měsícem Martin Kydlíček