Všechna amatérská divadla na FF mají něco společného. Improvizované kulisy většinou představované kusem papíru s nápisem Strom. Větší míru improvizace, menší secvičenost, velkou míru spontánnosti. Absurditu dotaženou za hranici, až se diváci válí smíchy po podlaze.
Představení muselo kvůli svému obsahu začít až po desáté hodině. Mělo dvě hlavní jednací místa: Kaer Morhen (pevnost zaklínačů) a hostinec. Scénáristé přetavili původní epický příběh plný soubojů v doslova rodinné drama se sociálním podtextem. Neodpustili si rýpnutí do hollywoodských happy endů a teenagerů.
„Na scénáři jsme se podíleli všichni,“ prozradil Karel Yrpen Brož, který si zahrál postavu Geralta. „Dělali jsme ho asi čtyři večery. Dohromady tak dvanáct hodin. Ale tu noc před představením jsme ztratili všechny poznámky a museli jsme to narychlo sepsat znovu.“ Po vzoru commedie dell‘arte měli herci jenom osnovu základního děje (pevné role jako Harlekýn a spol. chyběly), zbytek herci improvizovali. To jim ale nebylo dost. Do děje zamíchali prvky epického divadla a několikrát vtipnými vsuvkami upozornili diváky na to, že se doopravdy jedná jenom o divadlo. Ale ani to jim ještě nestačilo. Na závěr nabídli obecenstvu tři možné konce: dead end, kill end a brutal end.
Představení lze samozřejmě vytknout několik věcí. Zdržení na začátku hry, zborcení kulis, několikeré zapomenutí základní osnovy. To ale vynahrazovaly herecké výkony, hlavně Michal Hefinest Bugoš v roli skoro slepého barda Marigolda podal perfektní výkon. A účel představení byl splněný: skvěle se bavili jak diváci, tak sami herci.
Autor: Vojta Žák