Kde se v zimním čase ubytovat v Chorvatsku? Možností máte spoustu

Chorvatsko je pro letní dovolenou jako dělané. Nabízí možnost koupání v teplém Jaderském moři, odpočinek na pláži i dobré jídlo. Co více si přát pro obnovu energie, poztrácené během náročných pracovních dnů. A navíc tato země ani není tak daleko od České republiky, takže se sem pohodlně dostanete po vlastní ose. Chorvatsko ale dokáže zaujmout i na podzim a v zimě za předpokladu, že oželíte koupání a dáte přednost poznávání této krásné jihoevropské země.

uniweb weby

Co vám nabídne zimní Chorvatsko

Zatímco v létě je v Chorvatsku hlava na hlavě, zimní období nabízí klid a pohodu, a to i v jinak turisticky exponovaných místech. Týká se zejména historických měst, která si můžete prohlédnout beze spěchu a užívat si každé volné chvíle bez všudypřítomného davu lidí. I to má něco do sebe, když si člověk potřebuje odpočinout od stresu všedních dní a přijít na jiné myšlenky.

Počasí Chorvatsko
v zimě nabízí teplejší na rozdíl od České republiky. Teploty se tu v zimě přes den průměrně drží okolo 8 °C v prosinci. V lednu teploty spadnou k 5 °C, což je stále ještě přijatelné. Čeká vás tu přímořský vzduch, který má na mnohé léčivé účinky. Zejména tehdy, trpí-li alergickou rýmou a kašlem.

Kde se v Chorvatsku v zimním období ubytovat

Zimní čas v Chorvatsku provázejí srážky, které jsou nejčastější ve vnitrozemí. Nemáte-li rádi déšť, tak pro ubytování vybírejte destinace na ostrovech než na pevnině. V horských a výše položených oblastech se tu můžete setkat i se sněhem. Pro řadu z vás to může být příjemným zpestřením volných dnů. Když se zadaří, tak v Národním parku Krka v Dalmácii, který patří k nejvýznamnějším přírodním chorvatským památkám, lze obdivovat zamrzlé vodopády – Bilušič, Brijan, Manojlovac, Roški slap či největší Skradinski buk.

Dubrovník jako ideální filmové kulisy

Město Dubrovník na jihu Dalmácie patří k významným turistickým centrům jaderského pobřeží. Právem se mu říká „perla Jadranu“. Jeho krása vyniká zejména v horkém létě. Ani v zimě ale Dubrovník neztrácí svou výjimečnost, a to hlavně tehdy, když jeho ulice pokryje tenká vrstva sněhových vloček. Věděli jste, že zimní Dubrovník si zahrál v seriálu „Hra o trůny“?

Makarska patří k nejteplejším místům v Chorvatsku

Ve střední Dalmácii leží chorvatské přístavní město a turistické letovisko Makarska, odkud lze podnikat výpravy do přírodního parku v nedalekém pohoří Biokovo. V zimě se teploty ve městě pohybují průměrně mezi 10 až 15 °C, protože patří mezi nejteplejší oblasti v Chorvatsku. Otužilci tu budou moct okusit i koupání v moři. Ostatní si v něm alespoň smočí prsty na rukou.

Když se nevydáte na turistiku po horách, tak se můžete obdivovat zdejším památkám – baroknímu kostelu sv. Filipa, františkánskému klášteru nebo si pochodit po nábřežní promenádě. Ubytování v Makarske určitě najdete podle svých požadavků, protože v zimním čase tu nejsou davy lidí. Ve zdejších apartmánech nechybí manželská postel, kuchyň včetně vybavení ani sociální zařízení.

Zajeďte si do Chorvatska zalyžovat

Ačkoliv většina z nás si Chorvatsko pojí s teplem a koupáním v moři, tak tato země dokáže nabídnout i poctivé lyžování. Najdete tu ski areály, jako jsou Sljeme, Mrkopajl, Platak nebo Gorski Kotar, kde se užijete radovánek na sněhu. Sljeme leží sotva dvacet kilometrů od Záhřebu, díky čemuž patří k oblíbeným rekreačním oblastem v zimě. Je tu lanová dráha a lyžařská dráha.

Horský masiv Gorski Kotar je součástí Dinárských hor
. Leží na sever od města Rijeka. V Chorvatsku patří k velmi navštěvovaným a populárním pohořím, které se sice nachází velmi blízko moře, ale v zimě disponuje dostatečnou sněhovou pokrývkou. Je proto častým cílem lyžařů. K ubytování tu lze využít asi devíti horských chat.

Komerční sdělení - Zdroj obrázku: Anze Furlan / Shutterstock.com

Autor: REGIONVYSOCINA.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew