Na setkání mládeže jezdí od svých čtrnácti let a aktivně lektorovat začal před pěti lety. „Babička mě v sedmi letech přivedla do skautského oddílu vlčat a s nimi jsem také začal na setkání mládeže jezdit jako účastník. Nyní už jezdím jako lektor, a když se akce koná v Třebíči, tak se člověk nevyhne ani organizaci,“ přibližuje své počátky a vývoj práce s mládeží Špunt.
Přestože v současné době studuje už druhou vysokou školu a pracuje na částečný úvazek, čas si na tuto akci vždy najde. „Letos jsem vedl tři kurzy – ekologickou simulační hru Fishbanks, přednášku o lanových překážkách a výukový program pro střední školy Cocacolonizace. Vedle toho jsem se snažil pomoci zajistit některé technické věci při organizaci,“ vyjmenovává aktivity na RVVZ student psychologie a enviromentálních studií Masarykovy univerzity v Brně.
Připravit akci, na kterou přijede sto padesát lidí z celého regionu a někteří dokonce až ze Slovenska, není vůbec žádná sranda a chce to velké odhodlání a pevnou vůli. „Našemu hlavnímu organizátorovi zabraly přípravy několik měsíců a denně nad tím trávil spoustu hodin svého volného času,“ upřesňuje Špunt a dodává, že nejtěžší je zkoordinovat činnost všech lidí před vypuknutím akce. Letos se na přípravě podílelo bezmála čtyřicet dobrovolníků, kteří v práci s mladými lidmi vidí smysl a chtějí se tomu věnovat bez nároků na finanční odměnu.
„Na těchto akcích mě vždy fascinuje odhodlání a nadšení lidí, kteří jsou ochotni se něco naučit a chtějí dále rozvíjet svoji osobnost,“ těší mladého lektora a organizátora v jedné osobě. Sám pro sebe vidí hlavní motivaci v kvalitnější a efektivnější práci s mladými, která ho posune zase o kousek dál. Na výměnu zkušeností za rok do Pacova se těší a už přemýšlí, co nového si pro účastníky připraví.
Autor: Jana Kodysová