Zatímco na počátku se táborů účastnily výhradně místní děti, postupně se tábor dostává do širšího povědomí, a chodí sem děti ze širokého okolí. Tábory také využívají děti, které pocházejí zcelé republiky, a tráví prázdniny na Světelsku u příbuzných. Službu využilo přes sto dětí, některé i opakovaně. Pokrýt celé prázdniny se organizátoři rozhodli na základě přání rodičů z minulých let. Programová náplň táborů byla různorodá.
Většina táborů proběhla vZákladní škole Lánecká, kde město Světlá poskytlo spolku zvýhodněný pronájem. Příměstský tábor Figuška a Kola a Kolečka se konal v zázemí Sportovního zařízení Pěšinky. Kromě učebny, keramické dílny a tělocvičny bylo možné využívat i dopravní hřiště, dle zaměření probíhaly výlety po okolí. Organizátoři měli štěstí i napři zajištění stravování. V červenci poskytla služby restaurace U Splavu, v srpnu jídelna Akademie, Vyšší odborná školy, Gymnázia a Střední odborné školy uměleckoprůmyslové vSázavské ulici.
Vedoucími na táborech jsou pedagogičtí pracovníci z místních škol, studenti a trenéři, kteří se dokážou tábor zorganizovat tak, aby si přišly na své všechny děti od předškoláků po žáky druhého stupně. Zvládnou i hyperaktivní děti, účastní se i děti s autismem. Mezi osvědčené vedoucí z minulých ročníků dobře zapadli i noví vedoucí, kteří rovněž měli plno nápadů a dokázali děti nadchnout. Díky vedoucím se spolek nemusí příliš starat o reklamu – rodiče si dobré zkušenosti mezi sebou předají adoporučí tábory svým známým.
Tábor Tanec a sport vedla Alena a Lenka. Byl zaměřen na seznámení dětí s druhy cvičení při hudbě zábavnou a nenáročnou formou. Děti se během týdne naučily základy aerobiku, zumby či hip hopu. Vedoucí tanec propojily se řadou sportovních her, např. vybíjenou, florbalem. Samozřejmostí byly rozcvičky, protahovací cviky i lehká kondiční příprava.
Z názvu druhého turnusu Tvoříme i cestujeme je patrno, že děti vyráběly různé výrobky a cestovaly po okolí pěšky i hromadnou dopravou. Program tábora pro ně připravily zkušené vedoucí Eva a Blanka.
Pepča a Marek jsou také osvědčená dvojice vedoucích, a tak není divu, že o jejich tábor Sportovní hry byl velký zájem. Děti se během týdne naučily základy fotbalu, florbalu, basketbalu, volejbalu, stolního tenisu a přehazované. Byly vedeny také ktomu, aby prováděly rozcvičky a protahovací cvičení. Protože děti vydávaly hodně energie, přišel jim vždy vhod chutný oběd, a mohla se zařadit i návštěva cukrárny.
Na praktické využití anglického jazyka v běžných situacích byl zaměřen tábor: Cesta kolem světa za 5 dní. Vedoucí Petra a Martin měly připravenu řadu her, kreativních cvičení, soutěží a dalších aktivit, kde nenásilnou formou u dětí vzbuzovaly zájem o anglický jazyk.
Tématem tábora Kutilové byla práce s různým materiálem. Děti se učily pracovat s jehlou, látkou, přibíjet hřebíky, šroubovat a spoustu jiných pro život užitečných dovedností. Pod vedením Lenky a Luboše vyhotovily zajímavé výrobky. Vše probíhalo zábavnou formou, nechyběly ani různé soutěže a hry.
Tábor Figuška byl zaměřen na rozvoj intelektu formou deskových her, vedl ho Honza. Děti rozvíjely své matematické, komunikační a pohybové dovednosti, jemnou motoriku ruky a paměť, a to vše formou hry. Naučily se základy šachu a dalších deskových her.
Na táboře s názvem Kola a kolečka se věnovaly děti jízdě na kolech a in-line bruslení. Po zvládnutí základů jízdy se účastníci naučili pravidla silničního provozu a absolvovali vyjížďky po okolí. Využívali také světelské dopravní hřiště a cyklostezku. Tábor vedli trenéři Jakub a Radim.
Na všech táborech probíhaly soutěže, děti si odnesly diplomy a drobné ceny. Příměstské tábory se organizují celkem běžně, v takovém rozsahu ale je tato služba na Vysočině ojedinělá.