Offline

V Jihlavě vzniká východní obchvat s mosty za 600 milionů

Projekt východního obchvatu Jihlavy zahrnuje stavbu dvou mostů a podjezdu pro pěší a cyklisty, které zajišťuje město Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina. Výstavba probíhá a dokončení je plánováno na podzim 2025. Náklady na jihovýchodní úsek činí přes 600 milionů korun, z poloviny hrazené EU.

Blog
Před 3 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Pelhřimovští dobrovolníci se zdravotním postižením pomáhají se sečením trávníků

V Pelhřimově se lidé se zdravotním postižením zapojují do péče o městskou zeleň, přispívají sečením trávy. I přes deštivé počasí se vydávají se sekačkou na cesty minimálně jednou týdně.

Blog
Před 5 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Zubří hostí již 48. ročník sportovních her pro sportovce se zdravotním postižením!

Kyjovské sportovní hry nabízejí více než jen soutěže: po slavnostním zahájení se účastníci věnují disciplínám jako běh, hod koulí či boccia. Důraz je kladen na setkání přátel a společenskou atmosféru. Kromě sportovních aktivit program zahrnuje i letní kino a další zábavné aktivity. Pořadatelem her je Domov Horizont z Kyjova, který má bohatou tradici v jejich pořádání od roku 1975.

Blog
Před 6 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Udržitelná energie na Vysočině - konference nabídla inovativní řešení

Udržitelné hospodaření s energiemi v Kraji Vysočina je klíčové jak pro veřejný, tak i podnikový sektor. Důležitost efektivního využívání energie a nízkouhlíkových řešení je ilustrována na projektech jako je plánovaná jaderná elektrárna Dukovany II. a rozvoj přenosové soustavy. Nedávná konference, které se zúčastnili odborníci z České republiky, Rakouska a Německa, přinesla inspirativní přístupy k energetické udržitelnosti, včetně využití obnovitelných zdrojů a technologií vodíkové mobility. Tato

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Birmančevič nejlepším hráčem sezóny, Matějovský osobností ligy

Anketa Ligové fotbalové asociace odhalila vítěze sezóny 2023/2024. Veljko Birmančevič byl oceněn jako nejlepší hráč a cizinec sezony díky 16 gólům a 11 asistencím v dresu Sparty Praha. Marek Matějovský z Mladé Boleslavi získal titul osobnost ligy. Nejlepším objevem sezony se stal Tom Slončík ze Zlína.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Pelta a Kratochvílová na odvolání - vrchní soud rozhodne

Soudní proces od úterý do čtvrtka zahrnuje Miroslava Peltu a Simonu Kratochvílovou, kteří se odvolali proti odsouzení. Státní zástupce také podal odvolání proti osvobozujícím rozsudkům pro některé obžalované. Vrchní soudce může rozsudek zrušit, potvrdit nebo změnit.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Vysočinské muzeum čeká mega rekonstrukce za 100 milionů

Muzeum Vysočiny plánuje rozsáhlou rekonstrukci, která zahrne adaptaci tří budov. Vznikne nové edukační centrum s laboratořemi a zpřístupněn bude také přilehlý dvůr. Projekt s rozpočtem 100 milionů korun zahrnuje i modernizaci Oblastní galerie.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nové Město na Moravě - kruhový objezd pro bezpečnější dopravu

Na silnici II/354 v Novém Městě na Moravě vznikne nový kruhový objezd, který zlepší dopravní bezpečnost. Starosta Michal Šmarda zdůraznil, že zajistí bezpečnější přechod před obchodním domem Kostka.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Podvodník prodával falešné vstupenky na Facebooku

Čtyřiačtyřicetiletý muž z Pelhřimovska byl obviněn z padělání a prodeje falešných vstupenek na sportovní akce, čímž způsobil škodu téměř 600 tisíc korun. Policie mu zabavila mobil a notebook a upozorňuje na kontrolu pravosti vstupenek.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nové dřevěné hrací plochy propojí generace v Domově pro seniory

Inovativní komunitní projekt instaluje dřevěné hrací plochy pro stolní hry na dvanácti místech, včetně Domova pro seniory na Reynkově ulic v Havlíčkově Brodě. Tyto hry nabídnou zábavu seniorům a jejich rodinám. Podle ředitelky Magdaleny Kufrové projekt podpoří mezigenerační interakci a plánují se zde turnaje pro obyvatele.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Sdílení jízdních kol ve Žďáře v provozu

Žďáru nad Sázavou testuje nový systém sdílení kol v pilotním provozu, který potrvá do konce roku. Starosta Martin Mrkos uvedl, že výsledky testování rozhodnou o prodloužení projektu na další čtyři roky.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Řešení pro nedostupné bydlení?

V ČR je vlastní bydlení pro mnohé nedostupné, a to nejvíce postihuje mladé absolventy a rodiny s dětmi. Problém je nyní na státu, který by mohl přijmout opatření podobná Polsku, kde zavedli státem garantované 2% hypotéky. Další možností je zjednodušení procesu povolování nových staveb.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ