Famfrpál ve Žďáru nad Sázavou. Zkouška kouzelnického sportu

Co je famfrpál? Sport inspirovaný knihami J. K. Rowling o Harrym Potterovi, kombinující ragby, vybíjenou a házenou. Hlavní program 13.-14. července zahrnuje základní skupiny, vyřazovací zápasy a medailové zápasy.

0

Před 3 dny

Strážský most po rekonstrukci je znovu průjezdný

Řidiči mohou opět projíždět přes Strážský potok bez omezení. V říjnu 2022 Fabie řízená pod vlivem alkoholu poškodila barokní most. Opravy financované ŘSD stály cca 750 000 Kč a proběhly ve spolupráci s památkáři.

0

Před 4 dny

Kraj opět podpořil iniciativy "Do práce a Do školy na kole"

V Kraji Vysočina skončil již 14. ročník celorepublikové kampaně „Do práce na kole, pěšky nebo poklusem“, která letos přilákala rekordních 1 451 účastníků. Tato iniciativa se zaměřuje na změnu každodenních návyků a minimalizaci používání automobilů.

0

Před týdnem

O cenu památkářů budou bojovat dva počiny z Kraje Vysočina

Restaurování kaple sv. Petra a Pavla v Bílém Kameni a zpřístupnění zámku Červená Řečice veřejnosti jsou významné projekty na Jihlavsku. Kaple z 18. století prošla citlivou obnovou, zachovává umělecko-historické hodnoty, zámek s renesančními a barokními prvky se po dlouhé době otevřel veřejnosti s novými expozicemi.

0

Před 2 týdny

Jihlavské krematorium po 15 letech opravuje pec

Generální oprava pece v jihlavském krematoriu probíhá po 15 letech a 15 tisících žehů. Opravy zahrnují výměnu vnitřních šamotových cihel a stojí 2,8 milionu Kč bez DPH. Během pandemie COVID-19 se zvýšil počet žehů o 60 %. Po dobu oprav se těla přepravují do Jindřichova Hradce.

0

Před 2 týdny

Vláda ČR projednala přínosy a rizika jaderné výstavby v Dukovanech

Vláda ČR projednala Socioekonomickou studii Dukovany 2024, kterou zpracovává KPMG ČR. Studie posoudí přínosy a rizika výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech. Vláda také diskutovala se zástupci krajů o zdravotnictví, školství a dalších otázkách, s cílem efektivně řešit regionální problémy a podporovat vzdělávání v energetice.

0

Před 3 týdny

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

0

Před 3 týdny

Po deseti letech - Česko v červnu bez obav z extrémního sucha

Po letech sucha přináší Česku vydatné deště úlevu. Poprvé za deset let není v krajně suchá půda do čtyřiceti centimetrů hloubky. Lesníci a vodohospodáři hlásí dostatek vody a zelenější vegetaci.

0

Před 3 týdny

Kraj Vysočina investuje 50 mil. Kč do kybernetické bezpečnosti

Kraj Vysočina investuje 50 milionů Kč do zvýšení kybernetické bezpečnosti prostřednictvím projektu "Kybernetická bezpečnost Kraje Vysočina 2022". Projekt se zaměřuje na bezpečný DNS resolving, sběr a analýzu událostí, IT provoz a správu zranitelností. Financován je z 85 % z IROP a státního rozpočtu.

0

Před měsícem

Meziříčí plánuje novou budovu pro dětskou skupinu na místě bývalého cirkusu

V klidné oblasti Hliniště ve Velkém Meziříčí se plánuje výstavba nových rodinných a bytových domů. Radní Andrea Vašíčková vnímá novou dětskou skupinu jako klíčovou pro rozvoj občanské vybavenosti a podporu rodin. Město plánuje také rekonstrukci místní knihovny a podání žádosti o dotaci na dětskou skupinu, kterou by bylo možné později přeměnit na mateřskou školu.

0

Před měsícem

Havlíčkův Brod se mění v železniční uzel díky miliardovým investicím

Havlíčkův Brod se stává železničním uzlem díky novým investicím. Loni otevřená myčka pro železniční soupravy a letošní školení strojvedoucích na nové vlaky RegioFox jsou jen začátek.

0

Před měsícem

Orel mořský se vrací na Vysočinu, hrozby přetrvávají

Orel mořský byl v únoru nalezen otrávený u Benátek nervovým jedem karbofuranem. Po rychlé léčbě v Záchranné stanici Lipec byl vrácen do přírody. Ochránci zjistili, že orli hnízdí v Národní přírodní rezervaci Ransko. Počet orlů na Vysočině roste, ale hrozby jako otravy přetrvávají.

0

Před měsícem

Jihlavský festival nabízí více projekcí a nové sekce

Jihlavský festival se rozšiřuje na deset dní. Tento krok reaguje na problémy s ubytováním a malým počtem repríz filmů. Rozšíření by mělo přilákat více diváků a umožnit častější promítání populárních snímků.

0

Před měsícem

Budkovský zámek po rekonstrukci září novotou

Obnova zámku v Budkově zahrnovala hydroizolaci, nové vrstvy balkónu, opravy schodiště a opěrné zdi, a restaurátorské práce na dveřních ostěních. Projekt zachoval původní architektonický výraz a odstranil betonové tarasy.

0

Před měsícem

Celosvazová povolenka pro Trnávku na Pelhřimovsku nutností

Rybáři budou potřebovat celosvazovou povolenku na přehradu Trnávka na Pelhřimovsku, což znamená zvýšení nákladů. Celkové zdražení povolenek se pro letošní rok odhaduje na přibližně 10 %.

0

Před měsícem