Online Před měsícem

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Obnovené hodiny Katedrály sv. Kateřiny opět odbíjejí

Historické hodiny v kostele sv. Kateřiny v Havlíčkově Brodě opět fungují po dlouhé době nečinnosti. Rekonstrukce byla dokončena v roce 2018, ale až nyní za panují ideální podmínky pro jejich zprovoznění. Celkové náklady na obnovu činí 225 000 Kč.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Havlíčkobrodská nemocnice navyšuje kapacity

Havlíčkobrodská a Pelhřimovská nemocnice zřídily ordinace praktického lékařství pro děti a dorost. V současné době je k dispozici přibližně 500 volných míst v Havlíčkobrodské nemocnici a téměř 670 registrovaných dětí v nemocnici Pelhřimov.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Horácké divadlo představilo novou sezónu

s tématem "Adaptuj se". V nabídce jsou intenzivní divadelní zážitky, jako Hrozny hněvu, Dukla či Limonádový Joe. Divadlo tak reaguje na moderní výzvy a situace ve světě. Prodej předplatného začal 2. dubna 2024.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Přímý noční vlak spojil Prahu s Bruselem

Nový přímý noční vlakový spoj propojuje Prahu a Brusel třikrát týdně. Vlak staví na klíčových stanicích, jako jsou Antverpy, Rotterdam, Amsterdam, Berlín a Drážďany. European Sleeper nabízí sedačky, lehátka a lůžkové vozy, ceny jízdenek začínají od 49 eur.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Finanční správa promine pokuty živnostníkům nad 70 let

Finanční správa nebude ukládat sankce živnostníkům starším 70 let, kteří nedodrželi nové požadavky na elektronické podání daňových přiznání. Toto rozhodnutí ovlivní několik tisíc živnostníků v České republice, pokuta za nesplnění této povinnosti je 1000 Kč.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Stávka personálu Austrian Airlines zrušila 400 letů

Stávka personálu Austrian Airlines (AUA) zasáhne Vídeň a další rakouská letiště v nejbližších dvou dnech. Očekává se zrušení asi 400 letů, což ovlivní zhruba 50 000 pasažérů. I lety mezi Českou republikou a Rakouskem byly zrušeny.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nastoupí Jaroslava Lička do Dynama Moskva?

Přechod českého trenéra Jaroslava Ličky do Dynama Moskva je stále nejistý, i když ruský klub projevil zájem. Lička je považován za jednoho z nejslibnějších českých trenérů a jeho přestup by mohl znamenat velký posun v kariéře.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Jihlavské zoo zvyšuje vstupné o 20%

Vstupné v Jihlavské zoo se od dubna zvýší o 20%, důvodem jsou rostoucí provozní náklady. Cena bude 180 Kč pro dospělé a 120 Kč pro děti. Zoo se zaměřuje na vylepšení služeb a prezentaci nových druhů, např. kočkodanů Rolowayových.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Velikonoční prohlídka šlechtických salonů

Zámek nabízí nevšední prohlídky s květinovými vazbami, kde historie a botanika se spojují. Výjimečná příležitost nahlédnout do světa květinových děl, která zároveň představí poselství jara a Velikonoc.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Vysočina se připojuje k Dnům dobrovolnictví

Kraj Vysočina se zapojil do Dnů dobrovolnictví, kde nabízí různé formy dobrovolnických aktivit. Organizátorem je KOUS Vysočina, stojící v čele skupiny Dobrovolnictví pro Vysočinu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nový parkovací dům u nemocnice Jihlava přinese 400 míst

Jihlavská nemocnice plánuje postavit parkovací dům s kapacitou 400 míst. Stavba začne v roce 2025 a první řidiči by jej mohli využívat v roce 2026. Projekt má stát 400 milionů korun a má ulehčit současným problémům s parkováním u nemocnice.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ