Online Před 2 měsíci

Magnetická rezonance nově v Pelhřimově

Nemocnice Pelhřimov zařadila do své nabídky magnetickou rezonanci na posouzení morfologie a patologie měkkých tkání, jako jsou mozky, míchy, svaly, šlachy a klouby.

Blog
Včera
REGIONVYSOCINA.CZ

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Před 6 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nejslabší rok Českých patentů od roku 1995

Počet patentových přihlášek podaných českými subjekty k Úřadu průmyslového vlastnictví ČR poklesl na 465 v roce 2023, což je nejnižší číslo od roku 1995. V roce 2023 bylo uděleno či validováno 454 patentů tuzemským a 4 979 zahraničním subjektům.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen?

Studie ukazují minimální vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen. Považovat menstruační cyklus za zásadní faktor výkonnosti je mylné. Důležité je otevřeně diskutovat o zdravotních otázkách a upravit trénink podle individuálních potřeb.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Nových 30 míst na Novoměstské střední škole

Novoměstská střední škola plánuje přidat od školního roku 2025/2026 třídu maturitního oboru Stavebnictví pro 30 žáků, rozšiřujíc tak pokrytí stavebního vzdělání v oblasti Vysočina.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Czech Tour se zúčastní i nejlepší tým světa INEOS Grenadiers

Sen splněn: nejlepší tým světa se zúčastní Czech Tour. Tento prestižní závod v České republice přitahuje fanoušky cyklistiky a díky účasti týmu INEOS Grenadiers bude zájem ještě větší. Závod tak vstupuje do sportovní historie.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Rehabilitace rodin jako klíč k prevenci umisťování dětí do ústavů

Rehabilitace rodin v Kamenici nad Lipou pomáhá zvládat domácnost a péči o děti maminám a rodinám postrádajícím základní návyky. V rámci transformace kojeneckých ústavů plánuje Kraj Vysočina vytvořit centrum komplexní péče v Dětském centru v Jihlavě.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Jihlava a Taichung City - spolupráce ve vzdělání

Diskuse o budoucí spolupráci s Taichung City, podpis memoranda mezi Vysokou školou polytechnickou Jihlava a National Chin Yi University of Technology o výměnných pobytech. Krajská delegace se setkala s ministrem zahraničních věcí Tchaj-wanu k projednání společných projektů.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Lakers James naznačil konec v NBA

Hvězda Lakers James naznačil konec v NBA, což vyvolalo diskusi. Jeho odchod by měl obrovský dopad, ale není žádný důkaz pro ani proti. Basketbalový svět čeká na další vývoj.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Chcete se podívat do zákulisí klášterního života a poznat historii, kulturu a současnost kláštera Želiv?

Přijďte na jednu z našich neoblíbenějších akcí "DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ" v klášteře Želiv, která se koná v sobotu 13. 4. 2024 od 10:00 do 20:00.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Auto u Jihlavy spadlo z mostu na cyklostezku

V Jihlavě auto po smyku spadlo z mostu na cyklostezku, zraněný řidič je v nemocnici. Celkové škody na vozidle, zábradlí a cyklostezce odhaduje Policie ČR na cca 260 tisíc korun. Příčina nehody se vyšetřuje.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo

Fotbalisté Dukly zvítězili v Jihlavě a pojistili si tak první místo v druhé lize. Důležitý zápas rozhodly klíčové momenty ve prospěch Pražského týmu. Jihlavsští nadále bojují o záchranu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Velikonoční putování a atrakce v Bystřici nad Pernštejnem

Na Velikonoce nabízí města v Česku různé akce a atrakce, jako Putování se Zubříkem v Bystřici nad Pernštejnem. Historická dráha mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí zahajuje sezónu výletních vlaků.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Od bluesového tria k funkovým soulovým vrcholům

Britský zpěvák a kytarista Thomas Atlas se vydává na hudební cestu plnou funku, soulu a blues. Původem z Birminghamu, působí hlavně v Londýně. Ve svých 12 letech už hrál po celé Británii.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Zprůjezdnění náměstí v Jihlavě

Jihlavští podnikatelé a obyvatelé oceňují rozhodnutí města umožnit průjezd aut přes západní část náměstí. Město také prodlouží parkování v oranžovém režimu o dvě hodiny a umožní bezplatné parkování na některých místech v neděli a o svátcích.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ