Offline

Kino jede! Retro filmový festival 2024 nabízí cestu do minulosti plnou filmových klenotů!

Spolek PRO | OKO zve na X. ročník filmového festivalu Kino jede! v Náměšti nad Oslavou, který proběhne 27.–29. června. Program zahrnuje Večerníčky pro děti, promítání filmů "Dědeček automobil," "Řek Zorba" a "Vesničko má středisková," vystoupení bubeníků F.D. Band, jazz od Viktora Slavíčka a doprovodné aktivity.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Velké Meziříčí hostí Kmínový festival

Spolek Český Kmín pořádá 22. června 2023 ve Velkém Meziříčí akci v wellness centru Beauty&Beast. Program zahrnuje kulinářskou show s šéfkuchaři, hudbu od Maria Singer a folklórních souborů, zábavu pro děti i výstavu zemědělské techniky. Akci moderují Petr Čtvrtníček a Karel Jonák.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Kraj Vysočina vyšle své talenty na Letní olympiádu dětí a mládeže 2024

Slavnostní zahájení sportovní akce v Českých Budějovicích přilákalo stovky diváků na malebnou náplavku, kde Adam Mišík zahájil ceremonii pěveckým vystoupením. Následovalo hudební představení Jihočeské filharmonie. Sportovní klání začne následující den s disciplínami jako kanoistika, para plavání a karate.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Psí útulek v Havlíčkově Brodě měl loni na kahánku, teď zažívá obrovský zájem!

Psí útulek v Havlíčkově Brodě v Mírovce zaznamenal významná zlepšení díky spolupráci s veterinární správou a okolními obcemi. Počet psů se výrazně zvýšil, což vedlo k plánům na rozšíření a přijetí nových pracovníků. Město odložilo plán na stěhování útulku po negativní reakci veřejnosti.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Filmové Melodie pod Širým Nebem v Telči

Zveme na Koncert filmových melodií pod širým nebem v podání Symfonického orchestru Masarykovy univerzity na telčském náměstí. Uslyšíte skladby z filmů jako Poltergeist, Mumie, Pán prstenů, Harry Potter, Patriot a další.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nová turistická trasa Veselá

Nová turistická trasa Veselá - Houserovka na Pelhřimovsku je pojmenovaná po herečce Marii Kurandové. Další novinkou je projekt Zdravé srdce s kilometrovým úsekem pro měření tepové frekvence během rychlé chůze na Humpolecku.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Hala na Polenské nabídne šest dílen pro výuku

Nová hala na Polenské nabídne studentům šest dílen pro výuku na kovoobráběcích strojích a dvě odborné učebny. Součástí je i laboratoř pro elektrikáře. Kraj Vysočina do výstavby investoval cca 42 milionů korun. Budoucnost očekává využití proškolování dospělých.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Nové technologie na čištění vody z nádrže Karhov

Obec Studená na Jihočeském kraji investuje do nové technologie na čištění vody kvůli znečištění vodní nádrže Karhov environmentálními změnami a kůrovcovou kalamitou. Předpokládané náklady přesahují 60 milionů Kč.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Podvodník z Jihlavy způsobil škodu 90 milionů korun

10. října 2023 soud rozhodl o případu muže podvodem připravivšího téměř 160 osob o 90 mil. Kč. Muž se plně doznal, jeho rozhodnutí je zatím nepravomocné. Soud kromě vězení uložil zákaz obchodní činnosti na 10 let.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Projekt "Jsem zpět" předal třístou repasovanou myčky

Projekt "Jsem zpět" dosáhl milníku předání 300 repasovaných elektrospotřebičů v Kraji Vysočina. Myčka nádobí s číslem 300 byla předána Potravinové bance Vysočiny.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Rekonstrukce zámku v Nových Syrovicích

Rekonstrukce zámku v Nových Syrovicích proběhne za provozu domova pro osoby se zdravotním postižením, který zde sídlí. Práce budou zahrnovat odstraňování vlhkosti zdiva, opravu fasád a střechy či výměnu oken. Rekonstrukce stojí 9,8 milionů korun a potrvá přibližně rok.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ