Online Před týdnem

Slabý rok pro automotive: Průmysl čelí útlumu na začátku roku

V roce 2024 český automobilový průmysl čelí možnému poklesu způsobenému vyčerpáním čekacích objednávek a zvýšenou opatrností firemních klientů. Hlavní exportní artikl se tak stává méně spolehlivým a začátek roku 2024 bude slabší. Většina evropských zemí by měla zaznamenat postupný nárůst poptávky. Energeticky náročná odvětví, jako zpracování kovů, se zatím nelepší, což je nutné sledovat, jak ovlivňuje celkový vývoj české ekonomiky. Je důležité sledovat vývoj ekonomiky a průmyslu v roce 2024, aby

Blog
Dnes
REGIONVYSOCINA.CZ

Halepová bojuje proti zákazu hry: Pro smělý obrat zpět na tenisový vrchol

Bývalá tenisová jednička Simona Halepová žaluje kanadskou společnost Quantum o miliony dolarů kvůli dopingu. Tvrdí, že byla obětí falšování výživového doplňku od firmy. Halepová má zastavenou činnost od října 2022, poté co byla pozitivně testována na zakázanou látku roxadustat. Tenistka se ze svého trestu odvolala ke sportovní arbitráži v Lausanne.

Blog
Včera
REGIONVYSOCINA.CZ

Fotovoltaika pro krajské budovy: Vysočina plánuje instalaci 1200 solárních panelů

Kraj Vysočina plánuje investovat 23 miliónů Kč do fotovoltaických elektráren, které budou instalovány na nemocnicích a dalších krajských objektech. Cílem je zlepšení energetické udržitelnosti a efektivity v regionu prostřednictvím využívání obnovitelných zdrojů energie. Kraj se chystá zahájit realizaci projektů ještě letos a pokud nezíská dotační podporu z Modernizačního fondu, bude je financovat z vlastních prostředků.

Blog
Před 3 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nové jaderné bloky

Ministr financí Zbyněk Stanjura uvedl, že počet nových jaderných bloků v Česku bude záviset na nabídkách od EDF a KHNP. Možnosti zahrnují 1 až 4 nové bloky. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek upozorňuje na náročnost financování čtyř bloků, zatímco opozice požaduje více informací o tendru.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Slam Poesie: Emoce, Smích a Dekadence s Mistry České Scény!

Na Slam exhibici 24. února 2024 se představí elitní česká slam poetry scéna, zaměřená na umění slova v jeho nejčistší podobě. Diváci budou svědky emocionálních výkonů, včetně improvizací a textů, které zahrnují dekadenci, extravagantnost a originalitu. Bodování probíhá publikem, které se může aktivně podílet na vyhodnocení vystoupení.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Rekonstrukce způsobí dopravní komplikace na tři sezóny v Havlíčkově Brodě

Havlíčkobrodští obyvatelé se musejí připravit na tři stavební sezony s komplikacemi v dopravě. Městostarosta Havlíčkova Brodu, Libor Honzírek, varuje před problémy v dopravě a zdůrazňuje, že se na ně radnice připravuje. Letos má být opravena Lidická ulice, později most přes Sázavu. Veřejnost bude včas informována o omezeních a dopravní situaci.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Zubštejn vstupuje do nové éry

Národní památka hrad Zubštejn čelí potížím, když se jedna ze stěn hroutí. Oprava je nezbytná jak z estetických, tak z bezpečnostních důvodů. Letošní opravy zahrnují zpevňování kamenů a zajištění zdiva, zatímco celková oprava proběhne příští rok. Hrad hostí populární festival historického šermu, který letos oslaví své dvacáté výročí.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Nové obchodní centrum v Humpolci: víkendová práce pro slavnostní otevření

V Humpolci probíhá výstavba prvního nákupního parku v areálu bývalého autobusového nádraží. Ačkoliv místní obyvatelé se těší na širší nabídku zboží, obávají se i vylidnění centra města. Stavba je zajímavá svou zelenou střechou, která má pozitivní vliv na životní prostředí a snižuje náklady za energie.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Bitcoin roste: Překonává 47 000 USD mezi obavami z amerických bank

Bitcoin zaznamenal silný růst, překonává hladinu 47 000 USD a navzdory řešení finančních problémů amerických regionálních bank, které čelí systémovým problémům. Investoři sledují situaci podobnou pádu Silvergate, Signature,SVB, First Republic a Credit Suisse v roce 2023, kdy se hodnota Bitcoinu zvýšila o téměř 50%.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Zábavná historie Jihlavy: Muzejní dobrodružství pro celou rodinu čeká

Muzeum Vysočiny Jihlava nabízí zajímavý program pro strávení jarních prázdnin. Návštěvníci se mohou dozvědět o historii Jihlavy a s ní spjatých pověstí, vyrazit si brakteát nebo se účastnit muzejního kvízu, ve čtvrtek 15. února se mohou vydat do doby ledové. Cena je 30 Kč za osobu, akce trvá přibližně hodinu.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Vysočina školáci excelují v soutěži KOVO Junior 2024: Flesar a Marek reprezentují kraj!

Ve krajském kole soutěže KOVO Junior 2024 excelovali žáci ze Žďáru nad Sázavou a Třebíče v oboru obráběč kovů. Nejlepší kovoobráběčem kraje se stal Flesar Stanislav z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Do celostátního kola postoupí zástupci kraje Vysočina Flesar Stanislav a Marek Tomáš.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ