Žďárská neporazitelnost skončila v přímém souboji o 1. místo

V sobotu 8. března zajížděli žďárští volejbalisté do Hrotovic, kde se s domácím týmem utkali v přímém souboji o 1. příčku 2. ligy.

Hrotovice - Žďár n. S. 3:0 (17,23,24) a 3:1 (-20,16,19,26)/

V podzimním měření sil odjely Hrotovice ze Žďáru se 2 porážkami, takže měly Žďáru co oplácet. Ten na Hrotovice před tímto utkáním ztrácel 4 body, takže v případě 2 výher je mohl 2 kola před koncem soutěže vystřídat ve vedení. Atraktivní souboj lákal i žďárské diváky, asi 30 jich jelo podporovat svůj tým.

Domácí nastoupili ve velkém stylu a dokázali výborně využít svoji nejsilnější zbraň – podání. Žďár měl velké problémy s přihrávkou tvrdého podání soupeře a tím pádem si nemohl připravit kvalitně útok, což Hrotovice využili k snadné výhře v 1. setu poměrem 25:17.

Chyby v příjmu hostů

Od druhého setu se hra vyrovnala, Žďáru se dařilo lépe přihrávat a útočit a to společně s dobrým blokem dělalo Hrotovicím velké problémy. Dokázaly ale vždy, když Žďár bodově odskočil, přitlačit podáním a vývoj utkání otočit. Žďár si v každém setu vytvořil několikabodový náskok, ale vlastními chybami zejména na příjmu je ztratil. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou Hrotovic v poměru 3:0, i když oba závěrečné sety musely tvrdě vybojovat až v koncovkách (25:23 a 26:24).

Do druhého zápasu vstoupil Žďár v obměněné sestavě a rozhodnut poprat se o body. V úvodu utkání se mu to dařilo výborně, když důrazným útokem a neprostupným blokem získal tento set 25:20.

Ve 2. setu se Žďáru hra dále dařila a držel si mírný náskok, pak ale přišel kolaps na příjmu, když Hrotovice uhrály 7 bodů v řadě a získaly set lehce 25:16.

Třetí set probíhal za útlumu Žďáru, který se stále potýkal s příjmem podání, takže skončil výsledkem 25:19 v jeho neprospěch. Ve 4. setu žďárští konečně zabrali a vybudovali si několikabodový náskok, který však domácí postupně stahovali až do koncovky. Následovalo neskutečné drama a bitva o každý bod.

Nejasné rozhodnutí před koncovkou

Za stavu 21:22 pro Žďár došlo k velmi spornému výroku rozhodčích proti Žďáru, což vyvolalo velké emoce jak na hřišti, tak mezi přítomnými diváky. Utkání muselo být na několik minut přerušeno a dohrávalo se ve vypjaté atmosféře. Oba týmy se postupně střídaly ve vedení, Žďár měl 3 setboly, ale nakonec prohrál výsledkem 28:26. Utkání tak skončilo výhrou Hrotovic 3:1, která byla zcela zasloužená, ale přesto se Žďár nemohl zbavit pocitu křivdy (i domácí hráči po utkání konstatovali, že situace byla rozhodčími posouzena špatně), který negativně ovlivnil koncovku utkání.

Téměř jisté závěrečné pořadí

Obě utkání se hrála ve výborné atmosféře, kterou vytvořili diváci obou týmů. K vidění byl vynikající druholigový volejbal s výtečnými výkony na obou stranách sítě. Dvě kola před koncem soutěže je už jen teoretická šance, že by oba týmy skončily na jiném místě, než jsou v tabulce nyní. Hrotovice, které si připsaly dalších 6 bodů, mají před Žďárem na čele tabulky náskok 10 bodů, Žďár naopak drží stříbrnou příčku s 11bodovým náskokem před třetím Hronovem.

V předposledním kole jede Žďár 15. března na palubovku 4. Střelic a v posledním kole přivítá 23. března v domácím prostředí třetí tým soutěže – Hronov.

Další výsledky žďárských družstev:
Družstvo žen v domácím prostředí porazilo Náměšť 3:0 a 3:1 a posunulo se na 2. místo tabulky krajského přeboru.

Autor: Lucie Pátková